GÜNEŞ KORUMASI
ve ÖNLEM

Bunu okuyorsanız, muhtemelen cildinizi güneşin vereceği zararlardan korumak istiyorsunuzdur. Ancak, sizin ve ailenizin güneşe karşı koruyucu ürünlerin kullanımı konusunda endişeleriniz olabilir.

SORULARINIZ
CEVAPLARIMIZ

1 quote-marks

Yüzümü güneşten nasıl korurum?

Erken yaşlanma belirtilerini önlemek için her gün yüz güneş kremi kullanmak önemlidir. Kuru ciltler için rahatlatıcı krem, yağlı ciltler için komedojenik olmayan jel veya krem sürmek istemiyorsanız,ferah bir sprey gibi cildinize en uygun yapıdaki ürünü seçebilirsiniz.


Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

1 quote-marks

Güneş koruması kullanmadan cildimi güneşten nasıl korurum?

Dermatologlar şapka, güneş gözlüğü ve koruyucu kıyafet giyilmesini ve güneş ışınlarının en keskin olduğu saatlerde gölgede kalınmasını öneriyor. Ancak güneşe karşı korunma yöntemlerinden biri güneşten koruyucu ürünlerdir ve rutininizde mutlaka bulunmalıdır. ANTHELIOS güneşe karşı koruma ürünleri hassas ciltlerde bile sıkı testlere tabi tutulmaktadır.


Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

1 quote-marks

Güneş koruyucu SPF nedir?

SPF, "güneş koruyucu faktörü" ifade etmektedir. Güneş koruyucumuzun cildin yanmasına neden olan UVB ışınlarına karşı koruma kabiliyetiyle ilgilidir. Numarası ne kadar büyükse, koruması o kadar yüksektir. Güneşte kaldığınızda, her iki saatte bir en az SPF 30 kullanmanızı öneririz. Tüm vücut için golf topu büyüklüğünde bir miktar gereklidir.


Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

1 quote-marks

Bronzlaştırıcılar güneşe karşı koruma sağlayabilir mi?

Kesinlikle hayır! Bronzlaştırıcılar, cildi “renklendirmek” için cildin yüzeyine nüfuz eder. Cildi güneşe karşı koruyacak hiçbir etkiye sahip değildir. Bronzlaştırıcı uygulamasından sonra geniş spektrumlu UVA-UVB güneşe karşı koruyucu kullanarak cildinizi korumaya devam etmeniz gerekir.


Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

DOĞRU
VEYA YANLIŞ

True-or-false-visual-1

KOYU RENKTEKİ KIYAFETLER
GÜNEŞTEN KORUNMAK İÇİN DAHA İYİDİR.

DOĞRU TRUE-ANSWER

Siyah, lacivert, kırmızı veya zümrüt yeşili gibi koyu ve yoğun renkler, beyaz ve pastel renklere göre daha fazla UV koruması sağlar. Bu yüzden bir sonraki tatiliniz için çantanıza koyu renkli elbiseler koyduğunuzdan emin olun.
Daha Fazlasını Öğren
True-or-false-visual-3

GÜNEŞ
SİZİ ERKEN YAŞLANDIRABİLİR.

DOĞRU TRUE-ANSWER

UVA ışınları, cildin yapı taşlarını bozabilir. Güneşe maruz kalmak, zamanla kırışıklıkların yanı sıra dolgunluk ve elastikiyet kaybına neden olabilir. UVB ışınları ayrıca koyu lekelere ve solgun bir görünüme neden olabilir. Genel olarak ciltteki bu değişiklikler foto yaşlanma olarak bilinir.
Daha Fazlasını Öğren
True-or-false-visual-1

GÜNEŞ
KORUMASINI BULUTLU HAVALARDA KULLANMANIZ GEREKMEZ.

YANLIŞ WRONG-ANSWER

Cildiniz, gri bir havada ve yağmurlu bir günde bile aşamalı olarak foto yaşlanma izlerinin görülmesine neden olacak UV ışınlarına maruz kalabilir. Cildinizi tam anlamıyla korumak için güneş kremini sadece ılık ve güneşli havalarda değil, her gün tercih etmelisiniz.
Daha Fazlasını Öğren

GÜNEŞ KREMİ KULLANILMALI MI?

Güneş kremi kullanılmalı mı? Aslında güneş kreminin bazı problemlere neden olabileceği iddialarını okumuş veya duymuş olabilirsiniz. Gerçek şu ki bu iddialar yanıltıcıdır ve herhangi bir kanıta dayanmamaktadır. Düzenli güneş kremi kullanımı güneşin cilde vereceği hasara karşı korur. 

Sonuç olarak, cilt problemine neden olan güneş kremi değil, güneştir.

LA ROCHE-POSAY MİSYONU:
MÜKEMMEL GÜNEŞ KORUMASI SAĞLAMAK

Hassas ciltlerde test edilen ürünleriyle uzman marka olan La Roche-Posay ile emin ellerdesiniz. Misyonumuz her zaman cildi korumak, hassas ciltler için bile uygun güneş koruması sunmak olmuştur: Bebeklerden yetişkinlere kadar.

ÜRÜN GELİŞTİRMENİN HER AŞAMASINDA
ÇEVRESEL ETKİYİ HESAPLAMAK

Peki, hangi çevre? La Roche-Posay Laboratuvarları, ürün geliştirmenin her aşamasında her türlü çevresel etki olasılığını dikkate alır. Güzelliği Herkesle Paylaşmak programının bir parçası olarak,

La Roche-Posay, 4 ana kriterde güçlü bir şekilde ilerlemek için nihai ürünlerimizin yaşam döngülerinin her aşamasında çevresel ve sosyal performans açısından titizlikle değerlendirmesini yapar:

- formülümüzün çevresel ayak izi (biyolojik olarak dağılabilirlik, sudaki yaşam üzerine etkisi, yenilenebilirlik, vb.)

- ham madde temini

- ambalajlama

- ürünün sosyal faydaları

Aşağıdaki makalede, La Roche-Posay'ın güneş bakım ürünlerinin çevreye saygılı şekilde cilt korumasını sağlamak için

attığı sağlam adımlar hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız.

Pascal: spor tutkunu
güneş kreminin güvenliğini merak ediyor.

 

Ben Pascal, 25 yaşındayım ve Bremen'de doğdum. Cildimi korumak için hala her gün krem kullanırım. İlk dövmemi yedi yıl önce yaptırdım ve o zamandan beri cildim sürekli terliyor. Dalış tahtasında spor yapıyorum ve her gün iki ila üç saat spor yapıyorum, dövüş sanatlarıyla ilgileniyorum. Sanırım bu benim cildimin kuru olmasına neden oluyor. Cildim her zaman kuruydu. Kendime çok fazla soru soruyorum ve bunlardan biri de güneşlendiğimde veya güneş ışığına maruz kaldığında cildimde tam olarak ne olduğu. Cildimde kimyasal bir reaksiyon oluyor. Çok yüksek olmayan faktörlü bir koruma kullanırsam bu cilt kanseri olmama neden olabilir. Kendimize çok fazla soru soruyoruz, evet. Bu ürün Almanya'da üretiliyor ve oldukça etkili. Tüm Avrupa'da üretilmesi gerekiyor.

GÜVENLİK
TAAHHÜTLERİMİZ

Uluslararası kozmetik düzenlemelerinin ötesinde standartlar

La Roche Posay Ürünleri Alerji Testlerinden Geçmiştir.

ÜRÜNLERİMİZ

Daha Fazla Göster
Bir Ön Koşul = Hipoalerjenik
Tek bir olay tespit edersek, laboratuvarlara geri döner ve yeniden formülize ederiz.
La Roche Posay Ürünleri Doğru Aktif Dozda Sadece Gerekli İçerik Barındırır.

DOĞRU AKTİF DOZDA
SADECE GEREKLİ İÇERİK BARINDIRIR

Daha Fazla Göster
Dermatolog ve toksikologlarla iş birliği içerisinde geliştirilen ürünlerimiz, doğru aktif dozda sadece gerekli içerikleri barındırır.
Hassas Ciltler İçin La Roche Posay Ürünleri

HASSAS
CİLTLERDE TEST EDİLMİŞTİR

Daha Fazla Göster
Ürünlerimizin toleransı hassas ciltlerde test edilmiştir
La Roche Posay Ürünleri Formül Koruması

ZAMAN İÇERİSİNDE
FORMÜL KORUMASI

Daha Fazla Göster
Zaman içerisinde bozulma toleransı ve etkinliğini garantilemek için yalnızca gerekli koruyucu maddeler içeren koruyucu ambalajları seçiyoruz.

TÜM MAKALELERİ GÖR
CİLDİNİZİ GÜNEŞTEN NASIL KORURSUNUZ?

placeholder Güneş'ten Korunma ve Mercan Ağarması
Göz atın
placeholder Uva Ve Uvb Koruması Hakkında Bilmen Gerekenler
Göz atın

SAYIN
OKUYUCULAR

Burada sunulan bilgiler yalnızca genel eğitim amaçlıdır ve hiçbir durumda profesyonel doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir sağlık sorununuz için her zaman yetkili bir sağlık kuruluşuna danışmalısınız.