GÜNEŞ
KORUMASI

Kışın veya bulutlu havalarda bile cilt her gün güneşin ultraviyole radyasyonuna maruz kalır. UV ciltteki çok sayıda olumsuzluktan sorumludur. Yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasında önemli bir etkendir: Kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri ve sarkmalar. Daha endişe verici olanı ise çoğu, cilt kanseri vakasından sorumludur.

SORULARINIZ
CEVAPLARIMIZ

1 quote-marks

Güneş koruyucu SPF nedir?

SPF, "güneş koruyucu faktörü" ifade etmektedir. Güneş koruyucumuzun cildin yanmasına neden olan UVB ışınlarına karşı koruma kabiliyetiyle ilgilidir. Numarası ne kadar büyükse, koruması o kadar yüksektir. Güneşte kaldığınızda, her iki saatte bir en az SPF 30 kullanmanızı öneririz. Tüm vücut için golf topu büyüklüğünde bir miktar gereklidir.


Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

1 quote-marks

Yüzümü güneş ışınlarından nasıl korurum?

Güneşe maruz kalmak güneş yanığı oluşması riskinin yanı sıra erken yaşlanma ve cilt rahatsızlığı riski de içerir. Cildin iyi tolere edebileceği güneş ışınları için 11.00 ile 15.00 arasında gölgede kalın; şapka, koruyucu giysiler ve güneş gözlüğü kullanın. Bu önlemlere ek olarak, güneşe maruz kalan bölgelere bol miktarda her 2 saatte bir geniş spektrumlu UVA-UVB güneş koruması ürünü uygulayın.


Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

1 quote-marks

Hassas ciltler için en iyi güneş koruması nedir?

Hassas cilt uzmanı La Roche-Posay'in ANTHELIOS serisi gibi hassas ciltlerde bile test edilmiş geniş spektrumlu UVA-UVB koruması tercih edin. Tüm ANTHELIOS ürünleri, hassas ciltlerin görünümünü yatıştırmak için yatıştırıcı La Roche-Posay Termal Su içerir.


Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

1 quote-marks

Yüzümü güneşten nasıl korurum?

Erken yaşlanma belirtilerini önlemek için her gün yüz güneş kremi kullanmak önemlidir. Kuru ciltler için rahatlatıcı krem, yağlı ciltler için komedojenik olmayan jel veya krem sürmek istemiyorsanız,ferah bir sprey gibi cildinize en uygun yapıdaki ürünü seçebilirsiniz.


Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

1 quote-marks

Güneş koruması kullanmadan cildimi güneşten nasıl korurum?

Dermatologlar şapka, güneş gözlüğü ve koruyucu kıyafet giyilmesini ve güneş ışınlarının en keskin olduğu saatlerde gölgede kalınmasını öneriyor. Ancak güneşe karşı korunma yöntemlerinden biri güneşten koruyucu ürünlerdir ve rutininizde mutlaka bulunmalıdır. ANTHELIOS güneşe karşı koruma ürünleri hassas ciltlerde bile sıkı testlere tabi tutulmaktadır.


Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

DOĞRU
VEYA YANLIŞ

True-or-false-visual-1

GÜNEŞ
KORUMASINI BULUTLU HAVALARDA KULLANMANIZ GEREKMEZ.

YANLIŞ WRONG-ANSWER

Cildiniz, gri bir havada ve yağmurlu bir günde bile aşamalı olarak foto yaşlanma izlerinin görülmesine neden olacak UV ışınlarına maruz kalır. Cildinizi tam anlamıyla korumak için güneş kremini sadece ılık ve güneşli havalarda değil, her gün tercih etmelisiniz.
Daha Fazlasını Öğren
True-or-false-visual-3

GÜNEŞ
SİZİ ERKEN YAŞLANDIRABİLİR.

DOĞRU WRONG-ANSWER

UVA ışınları, cildin kolajen ve elastin lifleri gibi cildin iç yapı taşlarını bozabilir. Güneşe maruz kalmak, zamanla kırışıklıkların yanı sıra dolgunluk ve elastikiyet kaybına neden olur. UVB ışınları ayrıca lekeli ve düzensiz pigment üretimini harekete geçirerek koyu lekelere ve solgun bir görünüme neden olur. Dünya genelinde ciltteki bu değişiklikler foto yaşlanma olarak bilinir.
Daha Fazlasını Öğren
True-or-false-visual-2

CİLT
KANSERİ NE KADAR ERKEN TESPİT EDİLİRSE O KADAR İYİDİR.

DOĞRU TRUE-ANSWER

Erken tespit edilirse, cilt kanserinin %90'ı iyileştirilebilir. Bu nedenle tarama yaptırmak önemlidir. Dermatolojik muayeneleriniz arasında, sizin ve sevdiklerinizin cildindeki benleri takip etmek için [CİLDİNİ KORU SAYFASINI] kullanın. Ve tabii ki, benlerinizi önlemek ve cilt kanserinden korunmak için güneş kreminizi tartışmasız her gün kullanın.
Daha Fazlasını Öğren
True-or-false-visual-3

ÇOCUKLAR
GÜNEŞE KARŞI DAHA HASSASTIR.

DOĞRU TRUE-ANSWER

Özellikle UV kaynaklı hasarın P-80'inin 20 yaşından önce meydana geldiğini ve 2008'de doğan 55 kişiden 1'i birinin bir gün melanom geliştireceğini biliyor muydunuz? Ancak bu risk, uygun koruma ile büyük ölçüde azaltılabilir
Daha Fazlasını Öğren

ÇOĞU 
MELANOM VAKASI ÖNLENEBİLİR

En ciddi cilt kanseri türü olan melanom, özellikle 30 yaşın altındaki kadınlar olmak üzere etkilenen gençler arasında en yaygın kanser türlerinden birisidir. İyi haber ise çoğu cilt kanseri vakası, koruyucu giysiler, güneşe karşı akılcı davranışlar ve doğru güneş kremi kullanımı şeklinde yeterli güneş koruması sayesinde tamamen önlenebilir.

Aşağıdaki bölümler, güneş korumasındaki temel kavramlara genel bir bakış sunar: Güneşten korunmak ne işe yarar ve neden bu kadar önemlidir ve sizin ve ailenizin cildinin güvende olduğundan nasıl emin olabilirsiniz? 

Ayrıca cilt kanserini önleme konusunda en iyi ipuçlarını öğrenecek, sizin ve sevdiklerinizin benlerini taramak için ABCDE yöntemini kullanma konusunda rehberlik alacaksınız. 

Buna ek olarak, güneş alerjileri ve kırılgan cilt gibi güneşe karşı özellikle hassas olan vakaların yanısıra melazma (hamilelik maskesi) gibi pigmentasyon sorunları hakkında bazı özel makaleler bulacaksınız.

Son olarak, güneş koruması ve ürün güvenliğiyle ilgili endişeleri de ele alıyoruz – güneş koruyucu ürününüz hem siz hem de çevre için ne kadar güvenli?

GÜVENLİK
TAAHHÜTLERİMİZ

Uluslararası kozmetik düzenlemelerinin ötesinde güvenlik standartları.

La Roche Posay Ürünleri Alerji Testlerinden Geçmiştir.

ÜRÜNLERİMİZ 0
ALERJİ TESTİNDEN GEÇMİŞTİR

Daha Fazla Göster
Bir Ön Koşul = Sıfır Alerjik reaksiyon
Tek bir olay tespit edersek, laboratuvarlara geri döner ve yeniden formüle ederiz.
La Roche Posay Ürünleri Formül Koruması

ZAMAN İÇERİSİNDE
FORMÜL KORUMASI

Daha Fazla Göster
Zaman içerisinde bozulma toleransı ve etkinliğini garantilemek için yalnızca gerekli koruyucu maddeler içeren en koruyucu ambalajları seçiyoruz.
La Roche Posay Ürünleri Doğru Aktif Dozda Sadece Gerekli İçerik Barındırır.

DOĞRU AKTİF DOZDA
SADECE GEREKLİ İÇERİK BARINDIRIR

Daha Fazla Göster
Dermatolog ve toksikologlarla iş birliği içerisinde geliştirilen ürünlerimiz, doğru aktif dozda sadece gerekli içerikleri barındırır.
Hassas Ciltler İçin La Roche Posay Ürünleri

ÇOK HASSAS
CİLTLERDE TEST EDİLMİŞTİR

Daha Fazla Göster
Ürünlerimizin toleransı en hassas ciltlerde doğrulanmıştır: reaktif, alerjiye eğilim gösterebilen, akneye eğilim gösterebilen, atopiye eğilim gösterebilen, kanser uygulamaları nedeniyle kırılganlaşmış veya zayıflamış ciltler.

CİLDİNİZİ GÜNEŞTEN NASIL KORURSUNUZ?
HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

placeholder Güneş'ten Korunma ve Mercan Ağarması
Göz atın
placeholder Uva Ve Uvb Koruması Hakkında Bilmen Gerekenler
Göz atın

SAYIN
OKUYUCULAR

Burada sunulan bilgiler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir zaman uzman doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa mutlaka uzman bir sağlık kuruluşuna danışmalısınız.