Bebeklerde Ve Çocuklarda Atopiye Eğilim Gösterebilen Cilt

Genellikle büyük sıkıntılara neden olan atopiye eğilim gösterebilen cilt, bebekleri ve küçük çocukları etkileme eğiliminde olduğundan ebeveynlerin tüm aile için daha mutlu günler ve daha dinlendirici geceler sağlamaya yardımcı olacak basit adımları bilmeleri önemlidir.

SORULARINIZ
CEVAPLARIMIZ

1 quote-marks

Bebeklerde atopiye eğilim gösterebilen hassas cildin nedeni nedir?

Atopiye eğilim gösterebilen hassas ciltler, ailelerde görülen genetik bir durumdur. Cilt, kendini korumak için yeterince yağlı madde üretmez ve alerjen ve tahriş edici maddelere karşı savunmasız ve saldırıya açık kalır. Bu da cildin su kaybetmesine ve çoğunlukla yanak, çene, eklemlerde kuruluğa ve kuruluk kaynaklı kaşıntıya neden olur. Çocukların çoğunda atopiye eğilim gösterebilen cilt okul döneminde ortaya çıkar ancak bazı durumlarda yetişkinlerde de görülebilir.


Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

1 quote-marks

Atopiye eğilim gösterebilen hassas cilt, kuruluk kaynaklı kaşıntı hissine sahip midir?

Evet. Kuruluk kaynaklı kaşıntı hissi ve kaşınma, atopiye eğilim gösterebilen cildin temel özelliklerinden birisidir. Cilt bariyerinin kusurlu olması, alerjenler ve tahriş edici maddelerin derine nüfuz ederek kuruluk kaynaklı kaşıntı hissine neden olmasıdır. Kuruluk kaynaklı kaşıntı hissine sahip atopiye eğilim gösterebilen hassas cilt bakımı, cilt mikrobiyomunu dengeleyen bir ürün kullanarak sabun muadilleri ve günde iki kez yumuşatıcı uygulamasıyla yapılabilir.

Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

1 quote-marks

Atopiye eğilim gösterebilen hassas cilt bulaşıcı mıdır?

Atopiye eğilim gösterebilen hassas cilt bulaşıcı değildir ve kişiden kişiye geçmez. Belirtileri vücudun belirli bölgelerinde görülür. Bebeklerde çoğunlukla yeneklerde ve çenede görülürken daha büyük çocuklarda genelde boyun, dirsek ve diz bölgeleri gibi cildin katlandığı yerlerde görülür. Büyüyüp cildin daha geniş bir kısmını etkileyebileceği için kaşımamayı çocuklara öğretmek önemlidir.

Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

1 quote-marks

Atopiye eğilim gösterebilen hassas cilt nasıl görünür?

Bebeklerde atopiye eğilim gösterebilen hassas cilt görünümü özellikle yanaklarda ve çenede kuruluk kaynaklı kırmızılık görünümüne yol açabilir. Daha büyük çocuklarda ve yetişkinlerde atopiye eğilim gösterebilen ciltlerde kusurların görünümü çoğunlukla boyunda ve dirsek, bilek ve dizlerin arkasında, cildin katlandığı yerlerde ortaya çıkabilir. Atopiye eğilim gösterebilen hassas ciltlerde kusurların görünümü belirgin olabilir.


Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

1 quote-marks

Atopiye eğilim gösterebilen hassas cilt bulaşıcı mıdır?

Hayır! Atopiye eğilim gösterebilen hassas cilt, ailelerde görülen ve öncelikle bebekleri ve çocukları etkileyen alerjiye eğilim gösterebilen bir cilt durumudur. Kimsenin atopiye eğilim gösterebilen hassas cilt “kapması” mümkün değildir.

Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

DOĞRU
VEYA YANLIŞ

True-or-false-visual-3

ATOPİYE EĞİLİM GÖSTEREBİLEN CİLT BELİRTİLERİ
STRESLE TETİKLENEBİLİR.

DOĞRU TRUE-ANSWER

Nedenini açıklayamıyoruz ancak uzmanlar duyguların, şokun ve stresin atopiye eğilim gösterebilen cilt belirtilerini tetiklemede önemli rol oynadığını kabul etmektedir. Bununla birlikte, atopiye eğilim gösterebilen cildin genetik bir rahatsızlık olduğu bilinmektedir. Stres sizin için bir tetikleyici ise farkındalık gibi stres yönetimi tekniklerini gözden geçirin.
Daha Fazlasını Öğren
True-or-false-visual-1

DİYET
ATOPİYE EĞİLİM GÖSTEREBİLEN CİLT BELİRTİLERİNİ AĞIRLAŞTIRABİLİR Mİ?

DOĞRU TRUE-ANSWER

Bazı yiyecekler, atopiye eğilim gösterebilen cilt belirtilerinin tetikleyicilerini harekete geçirebilir. Yiyeceklerin sizde veya çocuğunuzda atopiye eğilim gösterebilen cilt belirtilerinin ağırlaştırıcı bir etken olabileceğini düşünüyorsanız, farklı yiyeceklere alerjiniz olup olmadığını görmek için kan testleri ve alerjik cilt testleri yaptırabileceğiniz bir doktora görünün(olağan şüpheliler yer fıstığı, süt, soya, buğday, balık ve yumurtadır).
Daha Fazlasını Öğren
True-or-false-visual-2

ATOPİYE EĞİLİM GÖSTEREBİLEN CİLT BELİRTİLERİ
ZAMANLA KAYBOLUR.

DOĞRU TRUE-ANSWER

Çocuğa bağlı olarak, atopiye eğilim gösterebilen cilt belirtileri birkaç ay veya birkaç yıl kadar sürebilir. Bebekken atopiye eğilim gösterebilen cilt belirtileri olan çocukların yarısı beş yaşına kadar iyileşir. Bazı durumlarda, atopiye eğilim gösterebilen cilt yetişkinliğe kadar devam eder, ancak bunu öngörmek imkansızdır. Atopiye eğilim gösterebilen cilt için kesin bir çözüm yoktur ancak doğru bakım ile yönetilebilir.
Daha Fazlasını Öğren
True-or-false-visual-1

ATOPİYE EĞİLİM GÖSTEREBİLEN CİLT
BULAŞICI OLABİLİR.

YANLIŞ WRONG-ANSWER

Atopiye eğilim gösterebilen cilt genetik bir rahatsızlıktır ve hiçbir şekilde bulaşıcı değildir. Atopiye eğilim gösterebilen cilt belirtilerinin çözümü için sabun değiştirme, yumuşatıcılar, topikal kortikosteroidler denenebilir.
Daha Fazlasını Öğren

ATOPİYE EĞİLİM GÖSTEREBİLEN CİLT

Bu özel makalede, size ultra nazik, nemlendirici ve yatıştırıcı ürün önerileriyle atopiye eğilim gösterebilen yenidoğan cildinin eksiksiz günlük bakımından bahsedeceğiz. Buna ek olarak, genel anlamda pişik ve tahriş olmuş bebek cildi için neler yapabileceğimizi de öğreneceksiniz.

Ayrıca, atopiye eğilim gösterebilen cilde sahip çocuğunuzun daha iyi hissetmesini nasıl sağlayabileceğinizi açıklayan makaleler bulacaksınız. Okulda dikkat dağınıklığına yol açmadan kuruluk kaynaklı kaşıntı hissini ortadan kaldırmaktan spor etkinlikleri ve sıcak havalarda çocuğunuzun atopiye eğilim gösterebilen cildini konforlu tutmak için alınabilecek koruyucu önlemlere kadar uzman ipuçları ve en iyi ürün önerilerini derledik.

ATOPİYE EĞİLİM GÖSTEREBİLEN CİLDİ
TANILAMA

Bebeğiniz atopiye eğilim gösterebilen cilde mi sahip? Bebeğinizin atopiye eğilim gösterebilen cildinin ilk belirtilerini tanılamayı öğrenin.
Tamara atopiye eğilim gösterebilen ilk cilt belirtilerini göstermeye başladığında ne olduğunu tam olarak teşhis edemedik, bunun atopiye eğilim gösterebilen cilt olduğunu anlamamız neredeyse bir yılımızı aldı. Kendimi biraz kötü hissediyorum çünkü daha önce anlasaydım, daha iyi bir çözüm getirebilirdim şeklinde hissediyorum. Bebeğinizin atopiye eğilim gösterebilen bir cilde sahip olduğunu anlamanın ilk belirtisi nedir? Atopiye eğilim gösterebilen cilt genellikle bebeklerde kuru, kırmızı pullu cilt lekeleri olarak ortaya çıkar. Genellikle yüz bölgesinde olmak üzere vücudun herhangi bir bölgesini etkileyebilir ve bu, dirsekler ve dizdeki cilt kırışıklıkları üzerinde görülebilir. Hafif kuru yamalardan yaygın bir atopiye eğilim gösterebilen cilde kadar farklı derecelerde görülebilir. Atopiye eğilim gösterebilen cilt, kuruluk kaynaklı kaşıntı hissi verir ve bu sert kaşımaya ve rahatsızlığa neden olur, sıklıkla bebeklerde geceleri uyku bozukluğuna yol açar. Bunlar, zamanla daha belirgin hale gelir ve belirtileri genellikle çok tanıdıktır.
did you know

Bunu biliyor
muydunuz?

GÜVENLİK
TAAHHÜTLERİMİZ

Uluslararası kozmetik düzenlemelerinin ötesinde güvenlik standartları.

La Roche Posay Ürünleri Alerji Testlerinden Geçmiştir.

ÜRÜNLERİMİZ 0
ALERJİ TESTİNDEN GEÇMİŞTİR

Daha Fazla Göster
Bir Ön Koşul = Sıfır Alerjik reaksiyon
Tek bir olay tespit edersek, laboratuvarlara geri döner ve yeniden formüle ederiz.
La Roche Posay Ürünleri Formül Koruması

ZAMAN İÇERİSİNDE
FORMÜL KORUMASI

Daha Fazla Göster
Zaman içerisinde bozulma toleransı ve etkinliğini garantilemek için yalnızca gerekli koruyucu maddeler içeren en koruyucu ambalajları seçiyoruz.
La Roche Posay Ürünleri Doğru Aktif Dozda Sadece Gerekli İçerik Barındırır.

DOĞRU AKTİF DOZDA
SADECE GEREKLİ İÇERİK BARINDIRIR

Daha Fazla Göster
Dermatolog ve toksikologlarla iş birliği içerisinde geliştirilen ürünlerimiz, doğru aktif dozda sadece gerekli içerikleri barındırır.
Hassas Ciltler İçin La Roche Posay Ürünleri

ÇOK HASSAS
CİLTLERDE TEST EDİLMİŞTİR

Daha Fazla Göster
Ürünlerimizin toleransı en hassas ciltlerde doğrulanmıştır: reaktif, alerjik, akneye eğilim gösterebilen, atopiye eğilim gösterebilen, kanser uygulamaları nedeniyle kırılganlaşmış veya zayıflamış ciltler.

ATOPİYE EĞİLİM GÖSTEREBİLEN CİLDE SEBEP OLAN NEDİR?
KONUSUNDA TÜM MAKALELERİ GÖRÜN

placeholder Çok Kuru Cilt Hakkında Bilmen Gerekenler
Göz atın
placeholder Atopiye Eğilim Gösterebilen Ciltler İçin Krem Önerileri
Göz atın
placeholder Çocuklarda Atopiye Eğilim Gösterebilen Cilt İle Başa Çıkma
Göz atın

SAYIN
OKUYUCULAR

Burada sunulan bilgiler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir zaman uzman doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa mutlaka uzman bir sağlık kuruluşuna danışmalısınız.