0
laroche-posay.com.tr'ye geri dön
Save your skin

Yetişkinler ve çocuklar: Hepimiz güneşten aynı derecede mi etkileniriz?

Img_Yetişkinler ve çocuklar: Hepimiz güneşten aynı derecede mi etkileniriz?

Çocukların cildi bizden daha narin olduğu için onlar UV ışınlarına karşı özellikle korunmasızdırlar. Çocukları korumanın en iyi yolu nedir?

Anthelios Dermo-Pediatrics: çocuklar için özel

Çocukların hassas ciltleri için bir dizi güneş koruyucusu olan Anthelios Dermo-Pediatrics, kolay uygulanabilir seçenekleriyle 3 farklı format sunuyor. Bu formülasyonlar çocuklar tarafından kullanılmak üzere dermatolojik kontrol altında test edilir. Pürüzsüz dokusunun uygulanması kolaydır ve tolerans açısından ödün vermeden yüksek bir koruma faktörü sunar.

Önlemek erken yaşlarda başlar

Çocuklarınızın güneşi anlamalarına ve kendilerini nasıl koruyacaklarını bilmelerine yardımcı olun. Çocuklarınıza en küçük yaştan itibaren dört altın güneş koruma kuralı hakkında öğretmek için "Plajda Helios ve Helia'nın maceralarını" kullanın!

Güneş korumasında eğitim: İyi korunmuş cildin sırları

Güneşin tehlikelerini genç olanlara öğretmek çok önemli. Mesela onlara bunları öğretebilirsiniz:

  • Öğlen güneşinden uzak kalmak
    Öğlen 12 ve 4 saatleri arası UV ışınlarının en tehlikeli olduğu zamanlardır. Çocuklara “gölgelerini oku”malarını ve gölgelerinin onlardan daha küçük olması durumunda gölgede kalmalarını öğretin.
  • Her durumda önlem alın
    Çocuklar sadece plajda yoğun güneş ışığına maruz kalmaz, ayrıca parklarda ve açık hava aktivitelerinde de her zaman en yüksek korumayı kullanmalıdırlar.
  • Düzenli olarak tekrar uygulayın
    Yüksek koruma faktörü size sınırsız koruma sağlamaz. Etkili korumayı devam ettirmek için güneş koruması her 2 saatte bir ve yüzdükten sonra cömertçe tekrar uygulanmalıdır.

Kıyafetler: en iyi koruma

Tatillerde çocuklar yaklaşık ortalama 15 saatini mayolu geçirmektendir ve bu çok fazla! Şapkalar, güneş gözlükleri ve koyu renkli kıyafetler UV ışınlarına karşı en iyi korumalardır.

BENİM İÇİN EN İYİ GÜNEŞ KORUMASI

Cildini 3 adımda güneşten koru:

loading : 0,622 sec