0
laroche-posay.com.tr'ye geri dön
Save your skin

XL-PROTECT: Güneş ışınlarına karşı Anthelios koruması

Img_XL-PROTECT: Güneş ışınlarına karşı Anthelios koruması

XL-PROTECT teknolojisi, La Roche-Posay’nin bugüne kadarki en eksiksiz güneş korumasıdır. Güneş ışınlarının geniş spektrumundaki cilde maruziyetini engellemeye yardımcı olmak için - UVB'den UVA'ya kadar - çok yüksek koruma sağlayan SPF50 + filtreleri bir arada sunar. Ancak XL-PROTECT, klasik geniş spektrumlu UVA ve UVB korumasının ötesinde, aynı zamanda uzun UVA ve kirlilik gibi diğer önemli çevresel saldırganların neden olduğu oksidatif strese karşı savunmak için güçlü bir anti-oksidan kompleksi de içerir.

Anthelios'un filtreleme sistemindeki kompleksinin özelliği nedir?

Güneş filtreleri, iki ana güneş radyasyonu sınıfına karşı cildi onlarca yıldır savunmuştur: UVB (Yüzey "Yanığı" için B) ve UVA (Derinlemesine “Yaşlanma” için A). Ancak, dünyanın yüzeyine ulaşan çoğu UV ışını, aslında birçok filtrenin korumadığı uzun UVA adı verilen bir alt gruba aittir. Bu ışınlar cildin derinliklerine nüfuz eder. Böylece ciltte farklı etkilere (pigment lekeleri, kırışıklıklar, cilt problemleri vs.) neden olabilecek serbest radikaller üretebilir.

Cildi korumak için filtrelerin daha iyi karışımı

Etkili güneş korumasının gücü, olabilecek en geniş spektruma sahip UV filtre bileşimine dayanmaktadır. Anthelios'un öne çıkan ürünleri Mexoryl XL ve Titanyum Dioksit mineral filtresi ile UV filtre kombinasyona sahiptir. Bu kombinasyon optimum güneş korumasını sunar. Anthelios ürünlerinin filtresi güneş ışınları altında foto-stabil kalır.

Hava kirliliği ile oluşan oksidatif stresin üstesinden gelmek için bir antioksidan kompleks

UV radyasyonunun yanısıra, cilt oksidatif stresinden sorumlu en önemli çevresel saldırganlardan ikisi hava kirliliği ve kızılötesi ışınlarıdır. Gözle görülmese de, UV ile beraber ciltte yaşlanma etkilerine neden olurlar.
Bu iki cilt saldırganının etkisini nötralize etmek için, Anthelios ürünleri XL-PROTECT ile beraber anti-oksidan bir bileşim içerir:

  • La Roche-Posay Termal Suyu: UVA, UVB ve hava kirliliğinin etkilerine karşı ilave koruma sağlamak için cildin antioksidan etkisini artırmayı sağlamaya yardımcı mineral bileşimi ve selenyum konsantrasyonu.
  • Vitamin E: tokoferol olarak da bilinir.ür. Ayrıca UVA, UVB ve hava kirliliğinin zararlı etkilerini azaltmaya da yardımcı olur
  • Baicalin: Yatıştırma ve antioksidan özelliklerinden dolayı yüzyıllar boyunca geleneksel Çin'de kullanılan doğal olarak meydana gelen polifenol. Hem UVA hem de uzun UVA ışınlarına karşı  koruma sağlamaya yardımcı olduğu gösterilmiştir.

XL-PROTECT: UVB + UVA + Oksidatif Stres [Kızıl ötesi + Hava Kirliliği] karşıtı


XL-Protect'i tercih etmek için 3 sebep

v_article_step2_16_a.jpg

Hem güneş ışınlarına hem de  kent yaşamının saldırganlarına karşı koruma sağlayan XL-PROTECT, cilt üzerinde somut faydalar sunar:

  • Oksidatif stresi azaltmak için: Güneş ışınları ve kent yaşamının saldırganlarından dolayı oluşabilecek cilt problemlerini ve yaşlanma etkilerini azaltmaya yardımcı olur.
  • Foto yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olmak için: farklı bir ifadeyle, kırışıklıklar, sert cilt dokusu ve hiperpigmentasyon (koyu lekeler) gibi "güneş ışınlarının olumsuz etkisini" azaltmaya yardımcı olmak

BENİM İÇİN EN İYİ GÜNEŞ KORUMASI

Cildini 3 adımda güneşten koru:

loading : 0,711 sec