Altın Tavsiyeler

Vücudunuza nasıl bakım yapmanız gerektiği konusunda 10 tavsiye.

Img_Vücudunuza nasıl bakım yapmanız gerektiği konusunda 10 tavsiye.

Güzel ve sağlıklı bir cildin günlük bakıma ihtiyacı vardır. Günlük duşunuzdan sonra tatillerde, soğuk kış ayları gibi dönemlerde altın kuralları takip uygularsanız cildiniz daha yumuşak, esnek olur ve ışıltılı bir güzellik saçar!

Rule 1

Vücudunuzu güneşten koruyun.

Vücudunuzun sağlığı için, güneşe korunmasız çıkmayın. Cilt tipinize uygun SPF'li bir  güneş kremi kullanın. Düzenli bir şekilde, tekrar tekrar uygulayın. Ayrıca, günün en sıcak saatlerinde, güneşten kaçının.

Rule 2

Vücudunuz için narin temizleyiciler kullanmanız önerilmektedir.

Özellikle duştan sonra vücudunuzdaki deri kolayca kuruyor mu? Temizleme rutininiz için sabunsuz narin cilt bakım ürünleri kullanmanız önemlidir. Çok sert ürünler kullanırsanız cildiniz kuru ve rahatsız hissedebilir. Kullanılıcak en iyi ürünler narin temizleyicilerdir.

Rule 3

Banyo yapmak yerine, duş almayı tercih edin.

Cilt için duş, cildinizin nemini alan bir banyodan daha iyidir. Suyun ılık olmasına dikkat edin. Banyo severler için ara sıra banyo yapmanın da sakıncası yoktur. Ancak suda çok uzun süre kalmamanız tavsiye edilmektedir.

Rule 4

Temizleme sonrasında vücudunuzu narince kurulayın.

Duştan çıkmadan önce temizleme ürününün artıklarını yok etmek için tüm vücudunuzu iyice durulayın. Sonra havlunuzla bacak, göğüs ve kollarınızı hızlıca silip, kurulayın. Vücudunuzu kuruyana dek sert bir şekilde ovmayın.

Rule 5

Cildinizi her gün nemlendirin.

Nemlendirmeyi günlük bir alışkanlık haline getirin. Cildinizi hafifçe silip kuruladıktan sonra cildinizi nemlendirmek için uygun bir krem kullanın. Bu epidermisin üzerinde bulunan hidrolipidik tabakayı yenilemeye yardımcı olur. Tüm cilt tiplerinin nemlendirilmeye ihtiyaç duyduğunu unutmayın.

Rule 6

Soğuk havalarda sıkı bir şekilde giyinin.

Kış aylarında cildinizin özellikle hassaslaştığını fark ediyor musunuz? Soğuk hava, rüzgar ve güneş kadar cildi kurulaştırıp, gerginlik ve batma hissi verir. Sıcaklık düşmeye başladığı anda sıkı giyinmeye başladığınızdan emin olun ve ellerinizi korumayı unutmayın!

Rule 7

Bol su için.

Güzel bir cilt için vücudunuzun gerekli miktarda suya ihtiyacı vardır. Yeterince su içtiğinizden emin olun.

Rule 8

Sağlıklı ve dengeli beslenin.

Sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı sadece vücudunuz için önemlidir. Hergün antioksidan içeren 5 meyve ve sebze yemeniz gerekir. Bu, sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Rule 9

Uyku düzeninize önem verin.

Gerekli uykuyu alırsanız cildiniz ışıltılı bir şekilde sağlıklı görünür. Sağlıklı kalmak için vücudunuzun belirli bir miktar uykuya ihtiyacı vardır: 7, 8, 9 saat… Uyku ihtiyaçlarımızı genlerimiz belirler.

Rule 10

Sigara kullanmayın.

Sigara cildiniz için çok zararlıdır. Teni donuk ve renksiz hale getirir, cildin hızlıca yaşlanmasına neden olabilmektedir.

Sizin için önerilenler

Tüm makaleleri gör