0
laroche-posay.com.tr'ye geri dön
Save your skin

Uzun UVA ışınları: Her zaman mevcut ve gözle görünmeyen

Img_Uzun UVA ışınları: Her zaman mevcut ve gözle görünmeyen

Bütün bir yıl boyunca farkında olmadan sürekli olarak uzun UVA ışınlarına maruz kalırız ve buna pasif maruziyet denir. Bu güneş ışınları bulutlara, camlara ve hatta epidermisten dermise kadar gidebilir

Uzun UVA ışınlarının etkileri nelerdir?

UVA ışınları uzadıkça ciltte daha derine nufüz ederler. Bazen geri dönülmez cilt hasarına yol açabilirler:

  • Pigmetasyon ve renk bozuklukları gibi, koyu lekeler ve gri ten rengi.
  • Güneş alerjileri ve toleranssızlık: tüm UV ışınları gibi uzun UVA ışınları da batma, kızarıklık ve leke oluşmasını tetikleyebilir.
  • Foto yaşlanma ya da erken yaşlanma: Kırışıklıkların görünümünü artıran cildin elastikiyetinde ve gevşekliğinde azalma

Rakamlar:

Dünyanın yüzeyin günlük olarak aydınlatan UV ışınlarının % 95'i UVA ışınları ve% 5'i UVB ışınlarıdır. Bunlar arasında, uzun UVA ışınları toplam radyasyonun %75'ini temsil eder. .

Anthelios XL ile çok yüksek koruma altında

Yaklaşık 30 yıldır, La Roche-Posay Dermatoloji Laboratuvarı, hem yetişkinler hem de çocuklar için her türlü hassas cildin korunmasına yönelik bir dizi güneş koruyucusu geliştirdi. Yeni Anthelios Ultra-Light Fluid 50+, uzun UVA ışınlarına karşı bile koruma sağlayarak eski formülden (PPD 42, ) daha yüksek UVB koruması ve UVA koruması sunmanın avantajını sunuyor. Tüm bunlar, cilt üzerinde görünmeyen ultra hafif bir sıvı dokudadır.

La Roche-Posay dünya çapında 25,000 dermatolog tarafından önerilmektedir.

30 yıldır La Roche-Posay hassas ciltlere daha iyi bir yaşam sunmak için dermatologlarla birlikte çalışmaktadır.

Uzmanlar tarafında beğenilen bir seri

Sıvılar, yağlar, sütler, jeller veya spreyler halinde mevcut olan Anthelios, sık kullanım toleransından ödün vermeden, konfor ve korumayı birleştiren çok çeşitli dokular sunar. Anthelios, her cilt tipinin ihtiyaçlarına ve özel gereksinimlerine uygundur ve ürünleri farklı formatlarda ve farklı koruma seviyelerinde (yüksek SPF 30 koruması veya çok yüksek SPF 50+ koruma) mevcuttur. Yüksek UVA ve UVB koruması birleşimi, güneş yanığı gibi güneşin hoş olmayan etkilerine karşı ve aynı zamanda fotoyaşlanma gibi uzun vadeli hasarlara karşı sizi korur.

BENİM İÇİN EN İYİ GÜNEŞ KORUMASI

Cildini 3 adımda güneşten koru:

loading : 0,616 sec