#CildiniKoru

Siz ve sevdikleriniz için daha iyi cilt koruması
Kontrol et, koru ve güneşe güvenle çık

ABCDE Metodunu indirin

Akıllı telefon uygulamalarına bağlı cihazlar güneş korumasının geleceği olabilir mi?

İlk giyilebilir esnek UV Ölçen bant

İnce ve suya dayanıklı bu bant hassas ciltler üzerinde test edilmiştir. güneşe maruz kaldığınız zaman, size kişisel öneriler sunmak için My UV Patch uygulaması ile çalışır.

v-uv_pacth.jpg

My UV Patch nedir?

La Roche-Posay My UV Patch, UV maruziyetini ölçmek için tasarlanmış, esnek, ince  ve giyilebilir UV bantıdır.. My UV Patch, güncel bir teknolojiyle UV maruziyetini ölçer. My UV Patch bir akıllı telefon uygulamasına bağlıdır ve cildinizin aldığı UV maruziyet miktarını öğrenmek ve güneşte daha güvenli davranmak konusunda ipuçları vermek için kullanılan bir araçtır.

My UV Patch size nasıl yardımcı olur?

My UV Patch, güneşe maruz kalma durumunuzu tespit eden ve kendinizi daha iyi korumanıza ve güneşte daha güvende olmanıza yardımcı olacak bir teknolojidir. UV radyasyona aşırı maruz kalınması ciltte pigmentasyon sorunlarına ve foto-yaşlanmaya neden olabilir.

Nasıl görünüyor?

UV Patch (bir insan saç telinin kalınlığı kadar) ince; Yaklaşık bir inçkare ve 100 mikrometre kalınlığında, gerilebilir ve nefes alabilen bir çıkartmadır. Işığa duyarlı boya içeren, mavi ve beyaz karelerin çeşitli tonlarıyla  dolu bir kalp ile tasarlanmıştır.

My UV Patch'in özellikleri neler?

My UV Patch, foto oksidasyon boya kullanan ilk giyilebilir esnek elektronik aygıttır. Bu, UV Patch uygulaması ile taranabilir ve analiz edilebilir. UV'yi doğru bir şekilde ölçmenin yeni bir yoludur. Germe kabiliyeti, cildinize benzer mekanik özelliklere sahip olduğu ve cildinizle esneyip gerildiği anlamına gelir.

My UV Patch UV maruziyetini değerlendirmek için nicel veri sağlar. UV Patch ilk kez, kişisel UV riskini doğru bir şekilde tahmin edebilmek için algılanan cilt tonu ve mevcut güneş kremi uygulamalarını etkiliyor. UV Patch uygulaması sayesinde, UV maruziyetiniz hakkında daha iyi bilgilendirileceksiniz.

Nasıl çalışır?

Bant içindeki ışığa duyarlı boyalar UV ışınlarına maruz kaldığından renk değiştirirler. Bu renk değişikliği daha sonra uygulama tarafından ölçülür ve kişisel UV miktarı hesaplanır. Uygulama,  cilt tonunuzu göz önünde bulundurur ve kişisel UV'ye maruz kalma bilgilerini sağlar. My UV Patch uygulaması, güneşte daha güvenli davranmayı teşvik etmek için tasarlanmıştır.

Bandın taramasını manuel olarak yapmak zorunda mısınız?

Evet. Süreci kolaylaştırmak için, uygulama, kalbin şeklini algıladıktan sonra otomatik taramayı sağlayan bir teknolojiyle bütünleşiyor.

Kaç gün kullanabilirsiniz?

Daha iyi performans için en fazla 3 güne kadar kullanım öneririz.

Ciltte hangi bölgeye uygulanmalıdır?

Bant, tüketicilerin izlemek istediği herhangi bir cilt alanına doğrudan yapışabilir. En doğru okumayı elde etmek için, suya dayanıklı sensörün elinizin dış tarafında üç güne kadar kullanılması önerilir.

Bant üzerine güneş kremi uygulayabilir misiniz?

Evet, güneşe maruz kalmadan 15 dakika önce maruz kalan cildinize güneş kremi uygularken banda da koruyucu uygulanmalıdır. Bu sayede bant, güneş koruyucunuz ile korunan cildinizdeki UV maruziyet miktarını doğru bir şekilde ölçebilir. Bandın dışarıya çıkmadan önce taranması önemlidir ve uygulama, hangi güneş kremi ürününün kullanılacağını ve güneş korumasının ne zaman tekrar kullanılacağını açıklar.

Bant ile açık hava etkinliklerine katılabilir misiniz?

Evet. koşu, yüzme veya diğer spor etkinlikleri dahil olmak üzere tüm açık hava etkinlikleri boyunca bant çalışacaktır.

My UV Patch konumuma ve bulunduğum bölgedeki saate göre mi çalışır?

Evet, bandı uygulamanın içine taradığınızda, konumunuzu ve günün saatini otomatik olarak belirler.

Uygulama, size güneş kremini ne zaman tekrar uygulamanız gerektiğini söyleyip ürün önerisinde bulunuyor mu?

Evet öyle. Uygulama aynı zamanda kişisel UV ışınlarına karşı bilgi sunmak ve güneşte daha güvenli davranmayı teşvik etmek için yaşam tarzı ipuçları sunmak üzere tasarlandı.

Cilt yerine örneğin saç gibi alanlarda UV maruziyetini ölçebilir mi?

Hayır.

Fiziksel olarak ciltten bilgi okuyor mu?

Cilt ile temas eden UV miktarı okunur ve bant çok ince olduğu için, cildin kendisi ile aynıdır.

Bant çocuklar üzerinde denendi mi?

Evet.

İmplante tıbbi cihazlara (kalp pili gibi), cilt durumlarına veya topikal ilaçlarla çelişiyor mu?

La Roche-Posay, UV Patch'i yalnızca herhangi bir işlem görmeyen sağlıklı cilde uygulamanızı önerir. Topikal ilaçlar veya tıbbi cihazlarla olan etkileşimleri test edilmemiştir.

My UV Patch ile  cilt nefes alabilir mi?

Ürün geçirgen olduğundan cilt nefes alabilir.

Bant ciltte soluk bir iz bırakacak mı?

Hayır, cilde uygun miktarda güneş kremi ve bant uygularsanız hayır.

Beklenmeyen etkiler görüldüğü durumda ne yapmalıyım?

La Roche-Posay tüketici danışma hattına sabit hatlardan 0800 261 9137 numarasıyla ulaşabilirsiniz.
(Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 ile 18:00 arasındadır.)

L'Oreal Internal Research kaynakları