#CildiniKoru


Siz ve sevdikleriniz için daha iyi cilt koruması
Kontrol et, koru ve güneşe güvenle çık

ABCDE Cilt Kontrol Metodu'nu indir

Hassas alanların etkin bir şekilde korunması

v_protect_effectively.jpg

Vücudumuzun bazı bölgelerinde cildimiz doğal olarak daha incedir. Göz çevresi, kulaklar, dudaklar ... bazı bölgeler güneşin etkilerine karşı diğerlerinden daha duyarlıdır.

Hassas bölgelerin korunması

Göz çevresi, burun, veya ben gibi ihmal edilen alanlar vücudun daha hassas bölgeleridir.. Cildin bu alanlarının güneşe aşırı maruz kalmasını önlemek için, yüksek bir koruma faktörüne sahip rüneş ürünü kullanarak korunmalıdırlar.

Dudaklarda pürüzsüzlük

Dudaklar doğal olarak kırılgandır. Kornea tabakası veya sebase bezleri yoktur ve ekstra korumaya ihtiyaç duyar. Her gün dış etkilere (UV ışınları, rüzgar vs.) maruz kaldıkları için, dudakların derileri zamanla incelir ve tahriş olur. Laboratoire Dermatologique La Roche-Posay, kuruluk ve incelmeye mücadele etmek için kokusuz Anthelios Dudaklar için Stick SPF 50+'yi üretti. Ürün dudakları besleyerek kuruluğu önler, aynı zamanda yüksek koruma faktörü sayesinde UVA ve UVB ışınlarına karşı etkili koruma sağlar.

Gözlerini aç

Cit UV ışınlarına tepki veren tek organ değildir. Gözler ve göz kapakları son derece narin bölgelerdir. İyi bir güneş gözlüğü takmak iyi bir güneş kremi kullanmak kadar önemlidir. Dört farklı cam kategorisi vardır: yalnızca kategori 3 ve 4, plajda veya dağlarda olduğu gibi güçlü güneş ışığına uygundur.

Hassas ciltler özel bakıma ihtiyaç duyar

Atopiye eğilim gösterebilen ciltler, diğer cilt tiplerine göre soğuk,sıcak, UV ışınları ve kirlilik gibi çevresel faktörlere karşı daha şiddetli tepki verebilirler.

Cilt tipinize uygun doğru güneş kremi uygulamak, rahatsızlık hissinden kaçınmanıza yardımcı olabilir.

La Roche-Posay, anti-oksidan ve yatıştırıcı özelliğe sahip thermal suyu ile zenginleştirilmiş cilt bakım ürünlerini üretir ve hassas ciltler de dahil olmak üzere her cilt tipi için çeşitli dokulara sahip ürünleri bulundurur. ANTHELIOS XL Ultra-hafif  50+, bu tür cilt tipleri için idealdir,hafif dokusuyla UVA ışınlarına karşı çok yüksek koruma sağlar. 

Cildinizi güneşten nasıl korursunuz?