#CildiniKoru


Siz ve sevdikleriniz için daha iyi cilt koruması
Kontrol et, koru ve güneşe güvenle çık

ABCDE Cilt Kontrol Metodu'nu indir

Güneşe maruz kalma: Herkes için koruma

Bazı cilt tipleri güneşe karşı daha hassas iken, bazı cilt tipleri için de daha dayanıklıdır. Ancak cilt tipiniz ne olursa olsun, doğru koruma sizi rahatsızlık hissinden korur.

Çok yüksek UVA ve UVB koruması

La Roche-Posay hassas ciltlere sahip kişilerin UV ışınlarına karşı çok yüksek koruma sağlayan bir ürün kullanması gerektiğini destekler.

UVB Yakar

UV ışınları güneş yanıklarına sebep olabilirler. Bu nedenle güneşe  maruz kalındığında SPF 50+ gibi çok yüksek bir koruma faktörüne sahip ürünleri kullanmalıdırlar.

Öte yandan, daha koyu cilt tipleri daha iyi korunabilir ve orta derecede güneşli koşullarda bir SPF 30 ürünü kullanabilirler.

Dört altın kural

  • Saat 12.00 ile 04.00 arasında güneşe maruz kalmayın. Bu saatler, UV ışınlarının en sakıncalı olduğu saatlerdir.
  • Çocukları gölgede tutun. Güvenlik açısından, 3 yaşın altındaki çocuklar doğrudan güneşe maruz kalmamalıdır.
  • Giysiler. Opak giysilerle birlikte, mümkün olduğunca geniş şapkalar ve filtreleme güneş gözlüğü de kullanılmalıdır.
  • Suya dayanıklı olsalar bile, her iki saatte bir güneş kreminizi tazeleyin. Boynunuzun, kulaklarınızın ve ayaklarınızın arkasına yeterli güneş kremi uygulamayı unutmayın.

UVA Yaşlandırır

Yıl boyunca hangi mevsimde olursak olalım UVA ışınları her zaman bizimledir. Bunlara en yaygın UVA ışınları olan uzun UVA ışınları dahildir: bulutlu koşullarda bile yıl boyunca mevcutturlar;Bu nedenle günlük olarak yeterli bir koruma faktörü içeren güneş koruyucu kullanmanız önerilir.

Farklı cilt tiplerine ve farklı maruz kalma derecelerine göre çeşitli ürünler sunan Anthelios serisi, güneşe karşı koruma sağlar.

Ultraviyole koruma faktörü derecelendirmesi nedir?