#CildiniKoru


Siz ve sevdikleriniz için daha iyi cilt koruması
Kontrol et, koru ve güneşe güvenle çık

ABCDE Cilt Kontrol Metodu'nu indir

Kendinizi her gün koruyun

v_every_day.jpg

Şehir içinde bile tüm yıl boyunca güneşten korunmak, cildinizin sağlıklı ve güzel görünmesi için gereklidir. Ancak doğru koruma faktörünü seçmelisiniz.

UV ışınları: yıl boyu tehdit

Yaygın inancın aksine, sadece sahilde ya da dağlarda tatil yaparken cildinizi güneş ışınlarından korumamalısınız. Yıl boyu, cildiniz UVB ve UVA ışınlarına ve bunların zararlı etkilerine maruz kalabilir. UVA ve UVB ışınları cilt üzerinde farklı etki edebilir.

  • UVB ışınları epidermisin yüzeysel katmanlarına nüfuz ederek bronzlaşmaya sebep olur. Fakat aynı zamanda güneş yanıklarının da sorumlusudur.
  • UVA ışınları bulutlar ve camlar tarafından tamamen emilemez. Deride derinlere nüfuz eder ve dermise ulaşabilir. Bu ışınlar arasında uzun UVA ışınları da vardır. UVA ışınlarının çoğunluğunu oluşturan ve bulutlu havalar da dahil yıl boyunca etkili olan bu ışınlar, dermisin çekirdeğine nüfuz ederek kalıcı cilt hasarlarına sebep olabilir.

Aşırı ya da ölçülü : güneş maruziyetinizin derecesi nedir?

Temelde güneş ışığının türüne, güneşte geçirilen süreye ve fototipe bağlıdır:

  • "Zenithal" maruz kalma olarak da adlandırılan aşırı veya uzun süre maruz kalma, genellikle sahil veya kayak tatillerinde oluşur. Diğer faaliyet türleri (güneşte öğle yemeği, açık hava sporları, yürüyüş vb.) de kasıtsız olarak bu türden maruz kalmaya neden olabilir.
  • Günlük maruziyet, her gün dışarıda ve içeride bir pencerenin arkasında geçirdiğimiz zamana karşılık gelir.

Güneş koruması her zaman uygulanmalı mı?

Günlük koruma için çözüm önerileri

UVA ve UVB ışınlarına karşı günlük güneş koruması için, La Roche-Posay Laboratuvarları tarafından üretilen Anthelios serisi, her cilt tipi için  geniş bir koruma sunar

Yeni Aquagel SPF 30 ultra-light formülünün içeriği:

  • Yıl boyu iyi korunan bir cilt için yüksek UVA koruması, hatta uzun UVA ışınlarından bile.
  • Pürüzsüz ve nemlendirici taze jel dokusu, günlük kullanım için idealdir.
  • Yağsız ve görünmez bir yüzey

Düzenli olarak güneş koruyucusu kullanmak, güneşe bağlı erken yaşlanma, leke görünümü gibi problemleri uzun vadede engeller.