#CildiniKoru


Siz ve sevdikleriniz için daha iyi cilt koruması
Kontrol et, koru ve güneşe güvenle çık

ABCDE Cilt Kontrol Metodu'nu indir

Güneşin zararlı etkilerini öğren

v_damaging_effect.jpg

Güneşin bedenimizi nasıl etkilediği: yaş, cilt hassasiyeti, çevre ve maruz kalma koşulları gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Güneşe çok fazla maruz kalmak, tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Rahatsızlık hissi

Güneşlenmek keyiflidir. Fakat yol açabileceği rahatsızlık hissi kısa süre sonra büyük sorunlara sebep olabilir.

  • Güneş yanığı veya güneşe bağlı kızarıklık, UVB ışınlarına aşırı maruz kalmanın en sık görülen belirtisidir.
  • Atopiye eğilim gösterebilen ciltler veya hassas ciltler çevresel faktörlere karşı aşırı duyarlı hale gelebilir ve bu durum güneşin yol açtığı istenmeyen reaksiyonları tetikleyebilir.
  • Güneş akneye eğilim gösteren cilt görünümünü azaltır gibi görünse de, etkileri kısa ömürlüdür: UV ışınlarına maruz kalınması derinin üst katmanını kalınlaştırır. Yazdan sonra sivilcelerin ortaya çıkmasına neden olan artçı etkiye dikkat edin.
  • Fotodermatoz, UV ışınlarına karşı anormal derecede yüksek hassasiyete bağlı olarak güneşe maruz kaldıktan sonra ortaya çıkar. Bilindiği gibi güneşe karşı hassasiyet; göğüs bölgesi, omuzlar, kollar ve bacaklarda akneye eğilim gösteren cilt görünümünün oluşumuna neden olur.

Korunmasız cildin güneşe maruz kalmasının sonuçları nelerdir?

Koruma çocuklukta başlar

Cilt genç yaştan itibaren güneşe maruz kalır. Çocuk cildi yetişkinlere göre güneşe daha az maruz kalmalıdır ve bu nedenle çocuklar dikkatimizin odağı olmalıdır.

Herkes, belli miktarda UV ışınlarına karşı koruma sağlayan doğal bir bariyer ile doğar. Fakat bu direnç tükendiğinde, vücut artık güneşin neden olduğu zararları onaramaz. Çocukların erken yaşta güneşe maruz kalmaları, güneşe karşı dirençlerinin hızlı bir şekilde tükenmesine neden olur. Bu bariyer rezervini korumanın tek yolu erken yaştan itibaren etkili koruma kullanmaktır.

En iyi koruma yöntemini öğrenin

La Roche-Posay dermatoloji laboratuarı cilt koruma konusunda kararlıdır ve herkese açık bir önleyici eğitim aracı geliştirmiştir. Myskincheck.org interaktif web sitesi, kendi kendine muayeneyi teşvik eder. Yakın zamanda benlerinizde bir değişiklik gördüyseniz veya şüpheleriniz varsa, en kısa zamanda bir dermatologa muayene olmalsınız. Myskincheck.org'un, şüpheli lezyonların teşhisi ve tedaviye başlanıp başlanamayacağına karar vermekte dermatologunuzun yerine geçmediğini unutmayın.

Hassas ciltlere adanmış bir marka

Cildinizi güneşin zararlı etkilerine karşı koruyun

CiltKorumam'ı keşfet.