#CildiniKoru


Siz ve sevdikleriniz için daha iyi cilt koruması
Kontrol et, koru ve güneşe güvenle çık

ABCDE Cilt Kontrol Metodu'nu indir

Benler hakkında bilmek istediğiniz her şey

Ben, aynı zamanda nevüs olarak da tabir edilen genellikle ciltte veya mukus zarlarında bulunan kahverengi hücrelerin birikmesiyle oluşur. Melanosit olarak bilinen bu hücreler bronzlaşma ve koyu ten rengininin sebebi olabilirler.

Benler ve güneş: kötü kombinasyon

Çocukluk ve yetişkinlikte güneşe maruz kalmak ciltte oluşan ben sayısını etkileyebildiğii gibi bunların büyüklüğünü de etkileyebilir. Benlerin oluşumunu en aza indirgemek için çocuk ve yetişkinlerin güneşten etkili şekilde korunması temel bir gerekliliktir. UVA ve UVB ışınlarından cildiniz gibi benlerinizi de korumak için iyi alışkanlıklar edinmek önemlidir.

Benlerini koru

La Roche-Posay laboratuvarları  çok yüksek UV koruması sağlayan Anthelios güneş ürünlerini tasarladı. Anthelios serisi pek çok hassas cildin özel ihtiyaç ve beklentilerini karşılayabilecek çeşitli ürün dokularında seçenekler sunar. Çabuk emilen renkli bir krem, ultra hafif bir akışkan jel, yumuşak dokulu bir süt veya çocukların cildi için özel olarak tasarlanmış bir güneş koruyucu mu arıyorsunuz? Size en uygun korumayı keşfetmek için "güneş teşhisi"ni ziyaret edin.

Sizi tetikte tutmak ve gözünüzün benlerinizin üzerinde olmasına yardımcı olmak için La Roche-Posay tarafından geliştirilmiş olan ben Kontrol methodu, benlerinizin haritasını çıkarmanıza ve dermatolog randevularınız arasında benlerin gelişimini takip etmenize olanak tanıyor.

Güneşe maruz kalırken yüksek koruma sağlamak adına iyi alışkanlıklar

Cilt problemlerinin sebeplerinden biri UVA ve UVB ışınlarına haddinden fazla maruz kalmaktır, bu nedenle güneş koruyucu uygulamaya ek olarak uyulması gereken birkaç basit kural daha vardır:

  • Öğlen 12 ve akşamüstü 4 arasında güneşe maruz kalmaktan kaçının
  • Güneş ışınlarına direkt maruz kalmaktansa gölgede kalmayı tercih edin
  • 2 saatte bir güneş koruyucunuzu tazeleyin
  • Çocukların cildi yetişkinlere göre çok daha hassas olduğundan, onların güneşe maruz kalmasını mümkün olduğunca engelleyin. Kıyafetler (şapka, t-shirt ve güneş gözlüğü) UV'ye karşı koruma yöntemlerinden biridir.

Dermatolojist ve Venerologist Ulusal Sendikasi