Altın Tavsiyeler

Saçınıza iyi bakmanız için uymanız gereken 5 güzellik tavsiyesi

\\SRV-PUBLIC-2015\Applications\Site-LRP-Inter\Deploy\Resources\Visuels\V4\Headers\Articles\INT\v_header_RegleDor_default.jpg

Güzel ve sağlıklı görünen bir saça sahip olmak için günlük bir saç bakım rutini uygulayın. Saç ve saç derinizin özenli bir bakıma ihtiyacı vardır.

Rule 1

Saçınızı doğru sıcaklıktaki suyla yıkayın.

Tavsiye edilenler

Saçınızı yıkarken, suyun doğru sıcaklıkta olduğundan emin olun. Saç derinizin olumsuz etkilememesi için su ılık olmalıdır. Saçınızı yıkarken hiçbir şampuan ve saç bakım ürünü kalmaması için iyice durulayın.

Rule 2

Hassas saç derisine uygun bakım ürünleri kullanın.

Tavsiye edilenler

Yüksek ısı kullanarak saçı şekillendirmek ve sert bir şampuanla yıkamak, saçın kırılganlaşmasına neden olur. 
Hassas saç derinize uygun bir şampuan kullanın ve yüksek ısı uygulamayın. Saç kurutma makinenizi düşük ısıda kullanın.

Rule 3

Saçınızın nefes almasına izin verin!

Tavsiye edilenler

Saçınızın nefes alması gerekir. Uzun süre sıkıca toplu bir şekilde bırakmayın. Saçınızı bir süre açık bırakın ve sonra yeniden toplayın. Çok uzun süre boyunca şapka veya kask takmayıın.

Rule 4

Saç derinize masaj yapın.

Tavsiye edilenler

Masaj sadece vücut için değildir. Aynı zamanda saçınız için de çok yararlı olabilir. Saçınızı yıkadığınızda, sert bir şekilde ovmadan, saç derinize 2-3 dakika masaj yapın. Kan dolaşımınızı teşvik etmenize ve saç derinizin rahatlamasına yardımcı olur.

Rule 5

Stresten uzak durun.

Saç Bakımı için Tavsiye Edilenler

Saçınıza bakmak, kendinize iyi bakmak anlamına gelir. Dengeli bir beslenme düzeni, düzenli hareket ve güzellik uykuları, güzel bir saç için gerekli olan şeylerdir. Hayatınızdan stresi atmak çok önemlidir.

  • Facebook
  • Pin

Sizin için önerilenler

Tüm makaleleri gör