Hassas Cilt Günlüğüm

Prebiyotik cilt bakımı hassas cildi yatıştırmanın anahtarı olabilir mi?

Img_Prebiyotik cilt bakımı hassas cildi yatıştırmanın anahtarı olabilir mi?

Hassas ciltler: Artan bir salgın

Günümüzde dünya nüfusunun yarısından fazlası cildinin aşırı tepki verme alışkanlığına sahip olduğunu belirtmektedir. Kirlilik, UV, havalandırma ... hatta su gibi bir dizi çevresel saldırıya karşı cilt çeker, yanar, kaşınır veya sokar. Bunlardan herhangi biri tanıdık geliyorsa, cildiniz hassaslaşmıştır. Ve hayat kalitesi üzerindeki etkisi genellikle büyük olabilir. Günlük rutin tetikleyici faktörlerin saldırı rotasına benzediğinde, yanlış bir şey olduğunu biliyorsunuzdur.

Duyarlılık ve dost bakteriler arasındaki bağ

Bilim adamları, cildin mikrobiyolojisinde dengesizliğin - milyarlarca mikro organizmanın cildin yüzeyinde yaşaması - hassasiyet semptomlarıyla ilişkilendirilebilir. Bu anlayış iki temel gözlem üzerine kurulmuştur:

Hassas cilt sıklıkla irritasyonlu olabilirken, zengin, çeşitli mikrobik sakin ciltlerle ilişkilendirilir. Kuru ve tahriş olmuş cilt sıklıkla tükenen bir mikrobik maddedir. Ancak iyileştiği zaman mikrobik normal hale gelir.

Alt çizgi?

Cilt üzerinde yaşayan bakteri türünün tamamını geri yüklemek duyarlı semptomlardan sorumlu olduğu iltihabı sakinleştirir. En sonunda barış!

Prebiyotik cilt bakımı mikrobumumu nasıl iyileştirebilir?

Bugün, dikkat etmeniz gereken hassas cilt çözümleri iki şey yapmak zorundadır: cildin fiziksel lipid bariyerini onarmak - diğer bir deyişle, geleneksel bir nemlendiricinin işini yapmakla kalmayıp aynı zamanda "2. bariyer" i yenilemektir. İşte prebiyotik kahraman içeriğine genel bir bakış

Ceramide 3 yararlı bakteriler için karbon kaynağı sağlarken lipit bariyeri güçlendirir. Niasinamide hassas cildin semptomlarını hafifletir. La Roche-Posay prebiyotik termal su, kuru ve tahriş olmuş cilt üzerinde mikrobik çeşitlilik üzerinde hareket etme kabiliyetini ispatladı. Benzersiz mikrobiyolojik ve mineral profilleri, cildin kolay bakterilerinin büyümesini sağlıklı bir mikrobik vücuda getirir.

Mikrobik maddesinin 500 çeşidi gelişen cilt, günlük saldırganlara karşı daha dayanıklıdır. Cildinizin dostu bakterilerin gücü sayesinde modern yaşamanın streslerine karşı korunur. Duyduğun ses ne? Rahatlamanın içinden bir nefes alan cildiniz tabii ki!

Willis CM, Shaw S, de La Charrière O, et al Sensitive skin: Bir epidemiyolojik çalışma