Hassas Cilt Günlüğüm

Prebiyotik cilt bakımı. Yeni nesil dermo-kozmetik ürünlerini tanıyın.

Img_Prebiyotik cilt bakımı. Yeni nesil dermo-kozmetik ürünlerini tanıyın.

Cildin yumuşak ve nemli tutulması için nemlendirici kullanılması insanlığın en eski günlerine kadar uzanır. Hint yağı ile balmumu arası ... kalan mum mumu ve domuz yağı (eugh!), Insanlar binlerce yıldır cilt üzerinde yağlı maddeler bulaştırıyor. Bu maddelerin tamamı cildin buharlaşmasını önlemek için su geçirmez bir bariyer oluşturarak çalışır. Ancak bu sadece hikayenin yarısı. Cildinizin sağlıklı kalmak için nemden daha fazla ihtiyacı var. Tam olarak çalışan bir koruyucu bariyere ihtiyaç duyar. Savunmaları iki katlıdır: bir tabaka lipidler ve yüzeyinde faydalı bakteri popülasyonu. Doğru şekilde çalışabilmeniz için, cildinizin sağlıklı, farklı bir mikro biyomeye ihtiyacı vardır.

2017'de nemlendiricimden ne bekleyebilirim?

Günümüzde, uzman dermo-kozmetik formüller, cildi nemlendiren çok yönlü bir yaklaşım benimser

Yumuşatıcı maddeler cildin yüzeyindeki ölü hücreler arasındaki boşlukları doldurarak cildi daha yumuşak ve esnek hale getirir. Nemlendiriciler, su ve cildin koruyucu hidrolipidik filmini dengelemek için sünger molekülleri gibi davranır. Tamamlayıcı maddeler epidermisden buharlaşan nemi durdurmak için kapalı bir bariyer oluşturur. Prebiyotik ajanların cildin mikrobiyomunu tekrar doldurarak bir başka doğal savunma tabakası oluşturur.

Nemlendiricinizi modernize edin: Prebiyotik cilt bakımı

Modern hayatın stresleri cildin mikrobikini tüketebilir. İklim, ultraviyole ışınım, kirlilik ve yaşam tarzı alışkanlıklarının hepsi kompozisyonunu etkileyebilir ve cildi sıyrılmış ve daha hassas (cimri, ting, genellikle mızmız... tanıdık geldi mi?) bırakır. İşte bu nedenle, yeni nesil cilt bakımı cildinizin mikrobik masasını masaya doldurmanın yenilikçi yollarını getiriyor

Nasıl çalışır?

Esasen, prebiyotik cilt bakımı cildi bakteriler için hoş ve besleyici bir çevre haline getirir. Somut olarak, bu bol miktarda elbette nem içerir, aynı zamanda eser elementler ve besinler de izler. Dikkat etmeniz gereken bazı maddeler:

Prebiyotik termal su, seyrek mineraller ( Selenyum, Stronisyum,...) sayesinde spekturmu sürer, eser elementleri izler ve saf nemlendirme yapar.  Ceramidler, cildin fiziksel lipid bariyerini doldururken, bakterilerin beslenmesi için karbon kaynağı sağlar. Niacinamide, bakteri gelişimini teşvik etmek için petri kaplarında kullanılır. Enflamasyon disbioz ile ilişkili olduğundan (bakteri çeşitliliği azaldığında) kullanışlı olan cildi yatıştırmada çok etkilidir.

Modern bir nemlendirici, hidrasyonu artırmak için cildin her seviyesinde etkili, basit bir engel kreminden çok daha fazla olmalı; mikrobik çeşitliliği artırmak için dikkatle kalibre edilmiş koşullar sağlıyor. Sonuç? Cildiniz sadece yumuşak ve sulu değildir, aynı zamanda sakin ve memnuniyet vericidir.

1The Role of Cutaneous Microbiota Harmony in Maintaining a Functional Skin Barrier Hilary E. Baldwin1, Neal D. Bhatia2, Adam Friedman3, Richard Martin4, Sophie Seité5