0
laroche-posay.com.tr'ye geri dön
Save your skin

La Roche-Posay. Dermatolojinin yanında. Çevreye duyarlı.

Img_La Roche-Posay. Dermatolojinin yanında. Çevreye duyarlı.

La Roche-Posay'nun misyonu çok açıktır: Toplumun ciltlerini korumak. Bunu başarmak için, en hassas ciltler için bile uygun olan, maksimum güneş koruması etkinliği sunan ürünler geliştirir. Ancak La Roche-Posay'ın ikinci önemli bir görevi var: çevresel sorumluluk. Marka, her içeriğin potansiyel etkilerini titizlikle inceleyerek, gelişimin her aşamasında çevresel etkileri dikkate alır. Ekotoksikoloji testinin yanısıra Güzelliği Herkesle Paylaşmak programının bir parçası olarak La Roche-Posay uzun vadeli çevresel ve sosyal hedeflere doğru çalışır.


Güneş koruması formüle etmek

La Roche-Posay, bebeklerden yetişkinlere kadar en hassas ciltlerin bile kullanımına uygun yüksek güneş koruması sunmaya kendini adamıştır. Laboratuvarları, geniş spektrumlu UVB, UVA ve uzun UVA koruması sağlamak üzere filtre sistemi kullanmaktadır ve en yüksek SPF ve UVA değerlerine sahip  formüllere sahiptir.

La Roche-Posay çevreye duyarlı marka

Güzelliği Herkesle Paylaşmak programının bir üyesi olarak La Roche-Posay, formülündeki hammaddelerinin  çevreye etkisini 4 ana kritere göre test eder:

  • Biyo bozunabilirlik
  • Su yaşamı üzerindeki etki
  • Yenilenebilirlik
  • Üretimleri için yeşil kimya kullanımı


La Roche-Posay, güneş bakım ürünleri için hangi standartları şart koşuyor?

La Roche-Posay her formülasyonunu özenle geliştirmektedir: çevre üzerindeki etkileri en aza indirirken, etkinliği, toleransı ve kozmetik kaliteyi artırmak. La Roche-Posay çevresel etkileri değerlendirmek için özel bir ekotoksikoloji laboratuvarı ile çalışır. İçeriklerin değerlendirilmesi ve formüllerimizin deniz ekosistemleri üzerindeki etkisinin puanlanması için yenilikçi yöntemlerin geliştirilmesine izin verir.

Mexoryl SX ve XL filtreleri nedir ve çevre açısından güvenli midir?

Bu filtrelerin her ikisinin de çevresel etkisi, herhangi bir yasal gerekliliğin üzerindeki standartlarda test edilmiştir. Ekotoksikoloji deneyleri, bu iki filtrenin deniz suyundaki yüksek konsantrasyonlarının bile mercan üzerinde ağartma etkisinin olmadığını göstermiştir.


Cildi korumak, çevreye saygılı olmak

La Roche-Posay çevresel profiline detaylı araştırma yapar. Klinik olarak kanıtlanmış etkinliğini sağlarken,  çevresel etkiye neden olabilecek akıllı bileşen formülleri oluşturur. La Roche-Posay tüm aile bireylerinin kullanabileceği ve yeniden uygulamak isteyeceği bir cilt hissi sunar. Anthelios serisi formülü ile optimum koruma sağlar

BENİM İÇİN EN İYİ GÜNEŞ KORUMASI

Cildini 3 adımda güneşten koru:

loading : 0,673 sec