0
laroche-posay.com.tr'ye geri dön
Save your skin

Kendini her gün güneşten koru

Bütün yıl boyunca, şehirde bile, cildinizi sağlıklı görünümlü tutmak ve güzel gözükmesini sağlamak için güneş koruması esastır. Fakat cildinize en uygun doğru güneş korumasını seçmelisiniz.

UV ışınları: bütün bir yıl boyunca tehlikeli

Genel inanışın tersine cildinizi sadece tatillerde deniz kenarında ya da dağlarda korumamamlısınız. Bütün bir yıl boyunca, cildin UVB ve Uva ışınlarına ve onların zarar verici etkilerine maruz kalabiliyor.

 • UVB ışınları epidermisin yüzeysel katmanlarına nüfuz eder ve bronzlaşmadan, aynı zamanda güneş yanığı ve daha da önemlisi cilt problemlerinden sorumlu olabiliyorlar
 • UVA ışınları, bulutlar ve cam tarafından hafifçe emilmez veya sadece emilmez. Cilde nüfuz ederler ve dermise ulaşabilirler. Bunlar arasında uzun UVA ışınları vardır. UVA ışınlarının çoğunu temsil eder ve tüm yıl boyunca, hatta bulutlu havalarda bile, cilt hasarı oluşturabilirler

Aşırı ya da ılımlı: senin maruziyet seviyen ne?

Bu temel olarak güneş ışığının cinsine, güneşte geçirilen vakte ve fototipine göre değişir:

 • "zenithal" olarak da adlandırılan aşırı veya uzun süreli maruz kalma, güneşin zirvesinde güneş tarafından üretildiği için genellikle deniz kenarında veya kayak tatilinde ortaya çıkar. Diğer aktivite türleri (güneşte öğle yemeği, açık hava sporları, yürüyüş vb.) ayrıca kasıtlı olmayan maruziyete neden olabilir.
 • günlük maruziyet her gün içerde ve dışarda, pencelerin arkasında geçirdiğimiz zamana karşılık gelmektedir.

Anthelios Shaka Invisible Fluid SPF 50+ ile gün boyu güneşten korun!

Günlük korunma için çözümler

UVA ve UVB ışınlarına karşı günlük güneş koruması için, La Roche-Posay Dermatoloji Laboratuarı tarafından sunulan Anthelios serisi, her cilt tipine göre, daha sık kullanımı teşvik etmek için geniş bir duyusal doku seçeneği sunar.

.

 • Cilt için yüksek UVA koruması, uzun UVA ışınlarından bile yıl boyunca iyi korur.
 • Yumuşak, nemlendiricili jel doku günlük kullanım için idealdir.
 • Yapışkanlık hissi bırakmaz ve görünmez bitiriş sağlar.

  Yıl boyunca güneş korumasının kullanılması, erken cilt yaşlanması, pigmentasyon bozuklukları gibi güneş ile ilişkili riskleri önlemeye yardımcı olur.
ANTHELIOS INVISIBLE FLUID SPF 50+ packshot from ANTHELIOS, by La Roche-Posay.

Çok yüksek UVA ve UVB
korumalı güneş koruyucu

 • Facebook
 • >Pin

BENİM İÇİN EN İYİ GÜNEŞ KORUMASI

Cildini 3 adımda güneşten koru:

loading : 1,63 sec