0
test Fb connect

İNFO ATOPİ

Atopiye eğilim üç aylık bebeklerde görülen (daha erken de görülebilir) yaygın bir cilt problemidir.

Bu bilgi platformu, yetişkinlerin, çocukların ve ailelerin bu problemi daha iyi anlamalarına olanak sağlamak ve makaleler, tavsiyeler ve yaşanmış paylaşımlar ile yaşam kalitelerini iyileşmesine yardımcı olmak için geliştirilmiştir.

Atopiye Eğilim Gösterebilen Cilt Nedir?


Aile bireylerinde atopiye eğilim gösterebilen cilde sahip olma geçmişi bulunan kişilerde bu eğilimin görülme ihtimali daha yüksek olabilir. Atopiye eğilim gösterebilen cilde sahip olan çocukların aile geçmişinde de bu cilt problemine rastlanabiliyor .
Atopiye eğilim gösterebilen cilde sahip kişilerin ciltleri kuru ve hassastır.

Tahriş edici özellikte olan ama normal şartlarda cildin tolere edebileceği polen, sis, bazı hijyen ürünleri cilde nüfuz ettiğinde kaşıntı ataklarının şiddetlenmesine neden olabilir.

Bu cilt problemi genellikle bebeklerde 3. aydan itibaren (bazen daha önce) görülebilir ve çocuğa bağlı olarak birkaç ay ile birkaç yıl boyunca sürebilir. Doğru bakım uygulanmazsa kaşıntı hissi gittikçe artabilir.

Atopiye eğilim gösterebilme problemi yaşayan 1 yaşından küçük çocukların bir kısmı 5 yaşına gelmeden bu probleme karşı savaşıyor, ancak yine de ciltte kuruluk hissi gözlemlenebilir.

Tecrübelerimiz
Hakkında
Konuşalım


Ciddi bir cilt problemi olmamasına rağmen, atopiye eğilimin günlük yaşam üzerinde güçlü etkileri vardır.
Aileler endişeli ve çocuklar yorgun: atopiye eğilim, hayata getirdiği kısıtlamalar, sürekli tetikte olma huzursuzluğu ve gerekli bakım ritüelleri nedeniyle ailelerin hayatlarını zorlayabilir. Aralıksız kaşıntılar ile etkisi daha da artan rahatsızlık belirtileri zor gecelerin sayısının artmasına neden olabilir.
Bu durum sadece anne ve babaları değil ortama ayak uydurmaya çalışan kardeşleri de olumsuz etkileyebilir.

Bakım rutini
nasıl olmalıdır?


Düzenli Bakım
Dermatolog tarafından önerilen kremler düzenli kullanıldığında, kişinin yaşam kalitesinin ciddi şekilde gelişmesine yardımcı olur.

Nemlendirici kremler ile cildin doğal bariyerini güçlendirin  ve kuruluğa karşı savaşın
atopiye eğilim için kullanılan kremler cilt kuruluğunu azaltıp ve cildi yatıştırarak kaşıntının azalmasına yardımcı olur. Günlük rutinde nemlendirici kremleri uygulamak kaşıntının şiddetini azaltmak için tavsiye edilir.


loading : 0,313 sec