Hassas Cilt Günlüğüm

Hassas ciltler ve UV: günlük güneş maruziyetinin tehlikeleri

Img_Hassas   ciltler ve UV: günlük güneş maruziyetinin tehlikeleri

Çoğu insan için güneş, pozitifliğin evrensel bir sembolüdür. Fakat hassas cilt için, yazın ve kışın yılda 365 gün cildin düşmanı olabilir.  Sabah evden işe giderken veya gökyüzünde bulut olmasına rağmen öğlen dışarıda yemek molası sırasında cildinize UV ​​ışınları ulaşacaktır. Bu, bir dizi olayı tetikler.

Güneş ışınları cildi tahriş, kızarıklık ve rahatsızlık verecek şekilde ısıtabilir. UV ayrıca cildinizdeki oksidatif stres ve tahrişi daha hassaslaştırabilir. Hava nasıl olursa olsun,  uzun UVA uzun vadeli olarak cildin hassasiyetini arttırabilir

Önemli not: Güneş koruması sadece plaj için değil.

Günlük güneş maruziyeti, cildin konforunu etkileyebilir ve cilt tonu bütünlüğünü bozabilir.

Koruyucunuzu seçin: Hassas ciltler için en iyi güneş kremleri nelerdir?

İlk olarak, cildinizi aşırı ovuşturmayı önlemek için güneş kreminizin hafif ve yayılabilir bir dokuda olduğuna emin olun. Daha sonra, SPF 30-50 artı ve uzun UVA korumalı geniş spektrumlu UVA-UVB filtresi içerip içermediğini kontrol edin. Güneş kreminizin hassas ve alerjiye eğilim gösteren cilt üzerinde test edildiğinden emin olun.  En yenilikçi kremlerde antioksidan içerikler de bulunabiliyor.  Her gün güneş kremi kullanmıyor musun? Hassas ciltler için özel geliştirilmiş fondötenler de mükemmel bir alternatif sunuyor. Birçoğu SPF içerir ve içindeki renkli pigmentler güneşe karşı  koruma oluşturur.