Hassas Cilt Günlüğüm

Hassas cilt ve günlük bakım ürünleri: dost mu düşman mı?

Img_Hassas   cilt ve günlük bakım ürünleri: dost mu düşman mı?

Yaştan, cilt tipinden yada konumdan bağımsız olarak; gün geçtikçe artan sayıda birçok kadın için cilt bakımı stres ile eş anlamlı hale gelmiştir. Herhangi bir ürün hassas ciltte kızarıklık, batma hissi veya acı hissi yarattığında, kişi banyo rafındaki nemlendiricisini yada makyaj malzemesini kullanmaktan vazgeçebilir. Oysa ki hassas cilt bariyerini korumak ya da tetikleyici faktörlere karşı korumak için, hassas ya da alerjiye eğilim gösteren cildin diğer ciltlere göre günlük uzmanbakımına ihtiyacına daha çok ihtiyacı vardır. Hassas cildinize gün boyunca nasıl en iyi şekilde bakım yapacağınızı öğrenmek için  adım adım okumaya devam edin.

Hassas cilt için bakım ürünleri: En iyi temizleyiciler, nemlendiriciler ve makyaj ürünleri

Adım 1: Cildi soymadan cildinizi mükemmel şekilde temizleyin.

Gece boyunca, cilt yüzeyinde sebum ve kir oluşabilir. Taze bir cilt ile güne başlamak için nazik bir temizleyici süt, misel su veya temizleyici ürünler seçiniz. Bu ürünlerin cildin pH değerine uygun olması gerekmektedir. Toleriane Temizleyici Jeli keşfedin.

Adım 2: Minimal içeriğe sahip formüller ile nemlendirin.

Hassas cildinizin koruyucu bariyerini minimal formüle sahip bir nemlendirici ile onarın. Hava geçirmez ambalaj, ürünün formülasyonun kirlenmesini önlemeye yardımcı olur. Toleriane Ultra'yı keşfedin. Hassas cildi yatıştırmak  için yeni Toleriane Sensitive'i keşfedin.

Adım 3: Güneşe ve hava kirliliğine karşı uygun koruyucu seçin.

UV maruziyeti, hassas cildin rahatsızlığını ve kızarıklığını kötüleştirebilir. Cildinize uygun güneş kreminin günlük rutininizin bir parçası olduğundan emin olun. hafif ve akışkan dokular ve en azından SPF30 UVA / UVB koruması tercih edin.

Adım 4: Hassas ciltlerin ihtiyacına yönelik makyaj ürünleri tercih edin.

Kızarıklık görünümüne sahip hassas cildin, yüksek toleransa sahip akşam makyajına ihtiyacı vardır.  Hassas ciltler üzerinde test edilmiş bazı BB ve CC kremler, cildin koruyucu bariyerinin yenilenmesine yardımcı olur ve SPF koruması içerir. Bazı yeni formülasyonlar Ambophenol gibi  aktif bileşenler içerir ve  ayrıca uzun süreli olarak cildin tonunu düzeltir. Rosaliac CC Kremi keşfedin.

Adım 5: Acil durumlara için gerekli kurtarıcınızı yanınızdan ayırmayın.

Termal su spreyinizi, acil durumlarda bir kurtarıcı olarak çantanızda bulundurun.  Ciltte oluşabilecek alevlenme hissinden kaçınmak veya yatıştırıcı etki sağlamak için her zaman kullanın. Cildinizi temizledikten veya spor egzersizinden sonra bu termal suyun yatıştırıcı ve soğutucu etkisine bayılacaksınız. Termal Su’yu keşfedin.

Adım 6: Yarına yatışmış bir cilt ile uyanın.

Uyandığınızda cildinizde iritasyon mu hissediyorsunuz? Pek çok kadının, sabahları ilk olarak cildinde hassasiyet hissetmesi bir tesadüf değil. Hassas cilt, gün boyunca biriktirdiği serbest radikalleri nötralize etmek için geceleri mücadele edebilir. Sonuç? Sabah kaşınma, batma yada karıncalanma hisseden bir cilt. Tahriş hissini azaltmak için, hassas cildi belirli bir dermokozmetik ürün ile yatıştırın. Toleriane Ultra’yı keşfedin.