Hassas ciltlere daha iyi bir yaşam

Hassas cilt: nasıl hissettiğinizi dinliyoruz

Img_Hassas cilt: nasıl hissettiğinizi dinliyoruz

Hassas ya da problemli (toleranssız, atopiye eğilim gösterebilen ya da akneye eğilim gösteren) ciltlere sahip olmak, bazen kelimelere dökmesi zor olan, kişiye özgü belirli duygular deneyimlemek demektir. Bu sebeple, La Roche-Posay Dermatoloji Laboratuvarı'nda, durumun psikolojik boyutunu dikkate almanın oldukça narin ciltlere sahip kişilere yenilikçi ve etkili bir çözüm sunmakta önemli bir adım olduğuna inanıyoruz.

Hassas cildin semptomlarının ötesinde, bir yaşam kalitesi konusu

Günümüzde kadınların bir kısmının hassas cilt sahibi oldukları görülmektedir. Bu hassasiyet: kızarıklık, kuruluk, karıncalanma, batma, tahriş gibi belirtiler halini alabilir. La Roche-Posay Dermatoloji Laboratuvarı bu belirtileri iyi tanıdığından, tüm formülasyonları için etkinlik ve tolerans dengesini mükemmel şekilde sağlama görevini üstleniyor.

Bununla birlikte, bir dermatolog tarafından tanımlanabilen bu belirtilerin dışında cilt hassasiyeti, birçok cilt problemindeki (atopiye eğilim gösterebilme, akneye eğilim gösterme, kızarıklık vb.) gibi farklı etkilere de sahip olabilir. Cilt problemlerinin sonuçları arasında uyku kalitesinde, kendine güvende, okul veya iş performansında düşüşler yer alabilir ve cilt hassasiyeti yaşayan kişilerin günlük hayatlarını etkileyebilir. Bütün bunlara rağmen, cilt sorunlarının önemi çoğu zaman hafife alınabiliyor. La Roche-Posay için bu gibi belirtilere kararlılıkla cevap vermek çok önemli.

Yenilikçi bir araç: yaşam kalitesi endeksi

La Roche-Posay Dermatoloji Laboratuvarı, her insanın kendi izleniminin ölçülmesindeki zorluğun bilincinde olarak, bilimsel bir analiz tablosu kullanmaya karar verdi. Bu nedenle, klinik belirtiler ile günlük yaşamdaki olumsuz etkiler arasındaki ilişkiyi ölçmek için farklı alanlarda da kullanılan bir referans aracını benimsemeyi seçti: Yaşam Kalitesi İndeksi.

Cilt bakım ürünlerimizin değerlendirilmesinde, çeşitli aşamalardaki gönüllülere günlük yaşamın farklı yönleri hakkında sorular soran bir anket sorulur: olumsuz duygular, uyku bozuklukları, sosyal yaşam vb. Çalışmanın başında ve sonunda elde edilen sonuçları karşılaştırarak, ürünlerimizin kullanıcının yaşam kalitesi üzerindeki etkisini ölçebiliyoruz. Bu muhteşem araç, klinik belirtilerden psikolojik etkilere kadar, hassas cildin ihtiyaçlarını tam anlamıyla ve kişiye özel olarak karşılayacak rutinlerin geliştirilmesi için önemli bir fırsat sunmaktadır.

İyi hissetme yolunda yardımcınız

Hassas cilt için kişiye özel olarak uyarlanmış, nazik ve etkili ürünlerinin yanında La Roche-Posay, bu problemlerden etkilenenlere özel atölyeler de sunar; Bu kişiler düzeltici makyaj teknikleri sayesinde kendi imajlarına uygun tarzı keşfeder ve hayatlarını daha rahat hale getirmek için günlük olarak uygulanabilecek farklı adımları öğrenir.