Hassas Cilt Günlüğüm

Hassas cildinize daha iyi bir yaşam için doğrular ve yanlışlar

Img_Hassas cildinize   daha iyi bir yaşam için doğrular ve yanlışlar

Hassas ciltleri olan kadınlar için en sıradan gün bile rahatsızlıklığını etikleyici gizli faktörleri barındırabilir. Sıcaklık değişiklikleri, klima, kireçli su gibi dış faktörler cilt konforlarını etkiler ve ciltte karıncalanma, batma, gerginlik gibi etkiler ortaya çıkabilir. Hassas ciltler, cildi rahatlatacak ve cilde canlı bir görünüm vermek için sürekli arayış içindeler... Ve hemen her şeyi denemek istiyorlar! İnternet forumları; bal, yulaf ezmesi, avokado veya çikolata maskeleri gibi ev yapımI çözümler önermektedir. Lezzetli olsa da, mutfak kekinizin içeriği daha zarar verebilir. Evde hazırlanan bu uygulamalar cildinizi kızartabilir. Gerçek şu ki, hassas ciltler için özel uzman cilt bakımı, cilt konforunu geri getirmenin ilk adımıdır. Ancak birkaç basit uygulama da günlük yaşamınızda fark yaratabilir. Testimizi uygulayın ve hassas cildiniz için konfor sağlamayı öğrenin.

1

Uzun ve sıcak bir duş, hassas cildi rahatlatmaya yardımcı olur. Doğru ya da yanlış?

YANLIŞ
Hassas cildin soğuğa ve sıcağa maruz kalması iritasyonu tetikleyebilir. Havayı değiştirmek tabi ki de mümkün değil, ancak kısa, ılık duş alabilirsiniz yada banyo yapabilirsiniz.

2

Güneşe maruz kalmak cildin hassasiyetini arttırır. Doğru ya da yanlış?

DOĞRU
Güneş hassas ciltler ile uyumlu değildir. UV ışınları ciltte oksidatif stresi tetikleyebilir. Bu nedenle geniş spektrumlu UVA-UVB ve uzun UVA korumasının günlük sabah rutininizin bir parçası olduğundan emin olun

3

Bir bardak şarap beni ve cildimi rahatlamaya yardımcı olur. Doğru ya da yanlış?

YANLIŞ
Alkol hassas cildin epidermis tabakasını nemsiz bırakabilir. Hassas cildi nemsiz bırakarak, cildin bariyerini zayıflatabilri ve cildi stres faktörlerine maruz bırakabilir.

4

Yediklerim cildimin tahriş seviyesini etkilemez. Doğru ya da yanlış?

YANLIŞ
Baharatlı yemeklerde bulunan içerikler ciltteki irritasyonu tetikleyebilir ve bazen ciltte karıncalanmaya, gerginliğe ve gözle görünen kızarıklığa sebep olabilir. .

5

Sigara içmeyi bırakmak hassas cildime iyi gelir. Doğru ya da yanlış ?

DOĞRU
Sigara dumanı içindeki nikotin, cildin nem seviyesini etkileyebilir. Cilt nemini kaybettiğinde ve oksidatif strese maruz kaldığında, sigara içen kişinin cildi dış faktör tetikleyicilerine karşı çok daha savunmasızdır. Hassas cildi için sigara içilmeyen bir bölge cildin rahatsızlığını hafifletmeye yardımcı olabilir.

6

Duygu değişimlerim hassas cildimi etkilemez. Doğru ya da yanlış?

YANLIŞ
Stres ve duygu değişimi, ciltte kızarıklığın ve rahatsızlık hissini tetiklemesine neden olabilir. Birçok kişi hassas cildinin verdiği tepkileri kontrol altına almak için gevşeme tekniklerini kullanabiliyor. Bugün hassas cildinizi kontrol altına almak için olumlu bir başlangıç ​​yapın. Bunun formülü nedir? Akıllı yaşam tarzı seçimlerinin yanısıra doğru uzman formülleri cildin konforunu kazanmak mümkün. Doğru bakımı uygulayarak hassas ciltler günlük yaşamlarını rahatça devam ettirebilirler.