Hassas Cilt Günlüğüm

Hassas cildi güvende tutmak

Img_Hassas   cildi güvende tutmak

Yanlış kozmetik kullanımı, hassas ciltte batma hissine, karıncalanma hissine yada kızarıklığa neden olabilir. Dış etkenlere karşı savunmasız olan hassas cilde sahip kişiler, minimal formüle sahip ve uzman tavsiyesi ile bakım ürünlerini seçmelidir. Hassas cildinizin güvende kalmasına yardımcı olacak doğru ürünler için pratik bilgileri okumaya devam edin.

Hassas cilt için bakım ürünü seçerken önemli 3 adım

Hassas cildinin bakımı için, her kadının süt veya misel su formda temizleyici, yüksek toleransa sahip nemlendirici ve geniş spektrumlu güneş koruyucu kullanması gereklidir. Eğer cildiniz, en temel bakım ürünlerine dahi tepki veriyorsa, nereden başlamalısınız?

1

1. Adım: Cildinizde hassassiyet yaratan iritanları tanıyın

Ürün etiketlerini okurken, etikette "Hassas ve alerjiye eğilim gösteren ciltler üzerinde test edilmiştir." gibi ifadelerin yer aldığına emin olun.

2

2. Adım: Ürün ambalajı konusunda dikkatli olun

Eğer ambalaj iyi korunmazsa, en saf formüller bile cildin hassasiyetini tetikleyebilir. Neden? Ürün ambalajı açıldıktan sonra, havadaki potansiyel iritan veya alerjen gibi partiküller ambalajın içine girebilir. Bu iritanlar ve alerjenler, seçtiğiniz günlük bakım ürünlerinize bulaşarak kontaminasyon oluşturma riskine sahiptir. Hassas ciltler ile uyumlu ideal ambalaj; hava geçirmez, koruyucu kapakları ile kontaminasyonu veya oksitlenmeyi önlemeye yönelik olmalıdır.

3

3. Adım: Cildinizin ufak bir bölümüne ürünü uygulayarak, deneyin.

Kullanımdan önce ürünü cildinizin küçük bir bölümüne uygulayarak denemeniz hassasiyet yaratabilecek ürünleri ayırt etmeniz açısından önemlidir.