0
laroche-posay.com.tr'ye geri dön
Save your skin

Güneşin zararlı etkilerini öğren

Img_Güneşin zararlı etkilerini öğren

Güneşin vücudumuzu etkileme şekli yaş, cilt hassasiyeti, çevre ve maruziyet şartları gbii birçok faktöre bağlıdır. Güneş yanıklarından cilt problemlerine kadar, güneşe aşırı maruz kalmanın kısa ve uzun vadeli korunmanın imkansız olduğu etkileri vardır.

Kalıcı rahatsızlık

Güneşe maruz kalmak çoğunlukla zevklidir. Fakat maruziyetin sebep olabileceği rahatsızlık kısa sürede probleme neden olabilir.

  • Güneş yanığı veya güneş eritemi, UVB ışınlarına aşırı maruz kalmanın en sık görülen belirtilerinden biridir.
  • Güneşe aşırı maruz kalmak cilt problemlerine yol açabilir.
  • Güneş, akneye eğilim gösteren cilt görünümünü tetikliyor gibi görünse de, etkileri kısa ömürlü olabiliyor: UV ışınlarına maruz kalmak, cildin üst tabakasını kalınlaştırabilir. Yaz sonrası akneye eğilim gösteren cildin ortaya çıkmasına neden olan etkilere dikkat edin
  • UV ışınlarına anormal derecede yüksek bir duyarlılık nedeniyle, güneşe maruz kalmanın ardından fotodermatoz ortaya çıkar. En iyi bilinenler arasında, güneş alerjileri veya benign yaz ışığı erüpsiyonu göğüs bölgesinde, omuzlarda, kollarda ve bacaklarda küçük kırmızı lekeler görülmesine sebep olabilir.

Korunmasız cilt üzerinde güneş maruziyetinin sonuçları nelerdir?

Korunma çocuklukta başlar

En küçük yaştan itibaren güneşe maruz kalmak büyük bir etkiye sahiptir. Çocuk derisi yetişkinlerden daha incedir ve güneşe daha az sıklıkla maruz kaldığı için güneşe alışkın değildir, bu nedenle de dikkatimizin odak noktası olmalıdır.

Her insan belirli miktardaki UV ışınlarına karşı korunmasına yardımcı olan belirli bir güneş direnciyle doğar. Bu direnç tükendiğinde, vücut güneşin neden olduğu hasarı onaramaz. Bir çocuğun güneşe daha erken maruz kalması, güneş direncinin daha hızlı tükenmesine sebep olabilir. Bu rezervi kurtarmak için çözüm en küçük yaştan etkili koruma kullanmaktır.

Mükemmel koruma hakkında bilgi alın

La Roche-Posay Dermatolojik Laboratuarı, cilt problemlerine karşı savaşmaya kendini adamış ve herkese açık bir eğitim aracı geliştirmiştir. Myskincheck.org interaktif sitesi, şüpheli belirtileri olabildiğince erken teşhis etmek için kendi kendine bakımı desteklemektedir. Son zamanlarda bir değişiklik görürseniz veya şüphe duyuyorsanız, mümkün olan en kısa sürede bir dermatoloğa görünün. Myskincheck.org'un, şüpheli belirtileri teşhis edebilen ve bakıma başlayıp başlamayacağına karar verebilen tek kişi olan dermatoloğunuzun yerini tutamayacağını unutmayın.

BENİM İÇİN EN İYİ GÜNEŞ KORUMASI

Cildini 3 adımda güneşten koru:

loading : 0,616 sec