0
laroche-posay.com.tr'ye geri dön
Save your skin

Güneşe maruziyet: herkes için en yüksek güneş koruması

Img_Güneşe maruziyet: herkes için en yüksek güneş koruması

Bu bir gerçek ki konu güneş olduğunda aslında hiçbirimiz eşit değiliz: bazı cilt tiplerinin diğerlerine göre tolerans eşiği daha yüksektir. Fakat fototipin ne olursa olsun doğru koruma seni birçok rahatsızlıktan koruyabilir.

Çok yüksek UVA-UVB koruması

Her gün en yüksek korunma için La Roche-Posay hassas cildi olan her kişiye UVA ve UVB ışınlarına karşı çok yüksek koruma sağlayan ürün kullanmalarını önermektedir.

Yanma için UVB

UVB ışınları güneş yanığına sebep olan ışınlardır. Açık cilt tipleri bunlara karşı daha hassastır. Ayrıca UVB ışınlarına karşı daha fazla tepki gösterirler, bu yüzden de maruz kaldıkları her an SPF 50+ gibi çok yüksek koruma faktörlü ürünler kullanmaları gerekmektedir. Diğer bir yandan, koyu cilt tipleri doğal olarak daha iyi korunmuştur ve belirli bir seviyedeki güneşli durumlarda daha düşük koruma faktörü kullanabilirler.

Güneş koruyucuların koruma faktörü koruma süresi ile ilgilidir, yani SPF değeri büyüdükçe korumanın devam süresi de artar. SPF 50 ya da daha fazlası SPF 30 ile aynı güçte koruma verir fakat koruma etkisi daha uzun sürelidir. Ayrıca güneş koruyucuların bronzlaşmayı önlemediğini unutmayın. Neden kendini mahrum ediyorsun?

4 altın kural

  • Öğlen 12 ve 4 saatleri arasında maruziyetten kaçının. Bu aralık ultraviyole ışınlarının en tehlike olduğu zamandır.
  • Çocukları gölgede tutun. Güvenlik için 3 yaşından küçük çocuklar hiç maruz kalmamalıdır.
  • Örtünün. Işık geçirmeyen kıyafetler geniş kenarlı şapkalar ve filtreli güneş gözlükleri ile birlikte mümkün olduğunca giyilmelidir.
  • Suya dayanıklı olsa bile her 2 saatte bir güneş korumasını uygulayın. Enseye, kulaklara ve ayaklara gerekli güneş korumasını uygulamayı unutma.

Yaş için UVA

Bütün bir yıl boyunca lokasyon ya da mevsim ne olursa olsun UVA ışınları her zaman bizimledir. Bu uzun UVA ışınlarını da içerir: bunlar en yaygın ve yıllardır, bulutlu koşullarda bile; dermisin çekirdeğine nüfuz eder ve cilde geri dönüşü olmayan hasara neden olabilirler. Fotoyaşlanmadan sorumlulardır. Fototip ne olursa olsun, UV ışınlarına karşı hassasiyet farklı olsa bile, risk devam eder. Bu nedenle, günlük korumayı yeterli bir koruma faktörü ile kullanmanız önerilir.

Her cilt tipi ve her bir maruziyet durumu için çok çeşitli dokular sunan Anthelios serisi, aynı zamanda anti-UVB (SPF) ve anti-UVA (PPD) oranı ile 15 ürününün tamamı için çok daha iyi bir koruma sağlar.

Ultraviyole koruma faktörü değerlendirmesi nedir?

ImgVideo

BENİM İÇİN EN İYİ GÜNEŞ KORUMASI

Cildini 3 adımda güneşten koru:

loading : 0,610 sec