Altın Tavsiyeler

Etkili bir günlük cilt bakımı için 10 tavsiye

Img_Etkili bir günlük cilt bakımı için 10 tavsiye

Cilt bakımınızı en iyi şekilde yapabilmeniz için her cilt tipi için geçerli 10 tavsiye

1. Kural

Her cilt tipi için farklı bir bakım gereklidir.

Cildinizi koruyan doğru bakımları uyguladığınızdan emin olmak için cilt tipinize en uygun ürünleri seçmeye özen gösterin.

2. Kural

Hassas bölgelere özel bakım uygulayın.

Yüzünüzün bazı bölgeleri narin ve ince bir deriye sahiptir. Özellikle göz çevreniz ve dudaklarınız özel bir bakıma ihtiyaç duyar.

3. Kural

Cildinizi nazikçe temizleyin.

Hassas bir cildin bakımı makyaj temizleme işlemiyle başlar. Yüzünüze zarar vermemek ve cildinizin doğal dengesini korumak için cildinizi özel olarak formüle edilmiş, fizyolojik bir makyaj temizleyicisi kullandığınızdan emin olun.

4. Kural

Gözler hassastır.

Göz çevresi yüzünüzün geri kalan bölgelerindeki deriden daha hassastır. Göz bölgesi makyajını temizlerken daha dikkatli olmalısınız.

5. Kural

Cildinize mevsim geçişlerinde özel bir bakım uygulayın.

Mevsim değişiklikleri özel bir bakımı gerektirir. Çünkü cilt, sıcaklık değişikliklerinden etkilenir ve hassasiyete karşı daha eğilimli olur.

6. Kural

Nemlendirme cilt bakımında önemli bir adımdır.

Dermis %70, epidermis ise %15 sudan oluşmaktadır. Cildi doğru nem oranında tutabilmek için ciltteki suyu dengeleyen günlük bir nemlendirici seçmek önemlidir.

7. Kural

Hipoalerjenik makyaj malzemelerini tercih edin.

Cildinize uygun olmayan ürünlerin kullanımı yüzünden oluşan kaşıntı, batma ve yanma gibi rahatsızlık hislerinin önüne geçmek için hipoalerjenik makyaj malzemelerini tercih edin.

8. Kural

Güneşten korunun.

Her mevsimde güneş filtresi içeren günlük koruyucu ürünler kullanın. Bu ürünler cildi güneşin zararlı ve yaşlanmayı hızlandıran ışınlarından korur.


9. Kural

Zararlı dış etkenlere dikkat edin.

Hava kirliliği, sigara, stres gibi dış etkenler cilde zarar verir. Bu günlük etkenlerden korunmak için cildinizi derinlemesine temizleyin ve cildinize uygun bakım ürünleri kullanın.

10. Kural

Dudaklarınız için koruyucu ve onarıcı krem kullanın.

Hassas bir bölge olan dudaklarınız için düzenli bir şekilde koruyucu ve onarıcı krem kullanın.


Sizin için önerilenler

Tüm makaleleri gör

La Roche-Posay öneriyor

Bütün ürünleri gör