bebeğimin hassas cildi

Doğası gereği hassas: Bebek cildi yetişkin cildi gibi değildir.

Bebek cildini nemlendirin - kritik nokta

Img_Bebek cildini nemlendirin - kritik nokta

Nemlendirilmiş bir cilt daha yumuşaktır ve dış etmenlere karşı daha iyi korunmaktadır. Bu kural bebeğinizin cildi için de geçerlidir. Bebeğinizin cildini dış etmenlerden korumak için doğru nemlendirici ile doğru rutini kombinlemek önemlidir.

Nemsiz ciltler için

Bebek cildi yetişkin cildine benzer bi yapıda olmasına rağmen yeterince olgunlaşmadığı için ekstra dikkate ihtiyaç duymaktadır. Ayrıca bebek ter bezleri 10 yaşına kadar tam olarak çalışmadığı için bebek cildi nemsiz, dış etmenlere karşı daha fazla savunmasız ve hassas olabilmektedir.

Bebeğinizin cildi özellikle banyo yaptırma ve bez değiştirme sıklığınıza bağlı olarak nemsizliğe, tahrişe ve kuruluğa yatkın olabilmektedir. B u tip sorunlar da cilt bariyerine zarar verebilir.

Bebeğinizin konforu ve hassas cildini koruyabilmek  için  yüz ve vücudunu uygun bir ürünle günlük olarak nemlendirmek önemlidir.

LIPIKAR serisi: bebekler ve çocuklar içim nemlendirme

La Roche-Posay'in hassas ciltler için özel olarak formüle ettiği: LIPIKAR serisi bebek cildinin ihtiyacı olan nemi karşılaması için gerekli nemlendirici ürünleri içermektedir.

  • 1LIPIKAR Fluide yoğun nemlendirici ve yatıştırıcı formülü ile bebek cildinin hassas doğasına saygı duyar, günlük kullanım için uygundur.

Öneriler

Nazik, dairesel hareketlerle cilte masaj yapınız.  LIPIKAR Fluide bebeğinizin cildini nemlendirmesine ek olarak yapılan masaj ile uzun süreli rahatlama sağlar.

  • 2LIPIKAR Baume AP+ çok kuru, atopiye eğilim gösterebilen ciltler için özel formüle edilmiştir. Atopiye eğilim gösterebilen ciltlerde kızarıklık, aşırı kuruluktan kaynaklana kaşınma gibi belirtiler bebeğinizin hayat kalitesini etkiler.  LIPIKAR Baume AP+ cildi yumuşatmaya , yatıştırmaya ve cilt bariyerini onarmaya yardımcı olur. Ciltte uzun süreli rahatlama sağlar. Cildin esnekliğini yeniden kazanmasına ve kaşıntı aralıklarının uzatılmasına yardımcı olur.

Öneriler

Uygula  LIPIKAR Baume AP+'ı sabah ve akşam banyodan sonra bebeğinizin cildine uygulayabilirsiniz.

Bebeğinizin cilt bakım rutinini bitirmeden; LIPIKAR Syndet AP+gibi bebek cildinin hassas ve kırılgan yapısına saygı duyan, sabun içermeyen, çok hafif jel kullanın.