bebeğimin hassas cildi

Doğası gereği hassas: Bebek cildi yetişkin cildi gibi değildir.

Bebek cildi: yetişkin cildinden daha savunmasız ve hassastır.

Yetişkin cildiyle aynı yapıda olmasına rağmen bebeklerin cildi dış etmenlere karşı daha savunmasız ve hassastır. Bebeğinizin rahatlığı ve iyiliği için doğru ürün ve rutin önemlidir.

Bebeğinizin hassas cildi ve konforu için kolay bir günlük bakım rutini

Bebek cildi her gün temizlenip nemlendirilmelidir. Her gün 37 dereceden yüksek olmayan sıcaklıkta yaptırılacak 10 dakikalık banyo bebek cildinin temizlenmesi için yeterlidir.

Öneriler

Bebeğiniz normal cilde sahipse, LIPIKAR Gel Lavant ultra-nazik formülüyle temizler. Çok kuru ve atopiye eğilim gösterebilen ciltler için. LIPIKAR Huile Lavante bebeğinizin cildini banyoda dahi korumaya yardımcı olur. LIPIKAR Syndet AP+ cildi kurutmadan temizleyen kuru ve atopiye eğilim gösterebilen ciltler için uygun temizleme krem jelidir.

Bebeğinizin cildi yıkandıktan sonra dikkatli bir şekilde kurulanmalıdır, daha sonra da uygun nemlendirici ile nemlendirilmelidir. LIPIKAR Fluide özellikle hassas ve kuru ciltler için uygundur, bebeğinizin cildini yumuşatır ve nemlendirir.

Bebeğinizin cildini nemlendirirken kremi daireler halinde masaj yaparak cilde yediriniz.Çok kuru, atopiye eğilim gösterebilen ciltler için. LIPIKAR Baume AP+ cildin anında yatışmasına ve kaşıntı aralıklarının uzatılmasına yardımcı olmaktadır.

Bebeğinizin bezli bölgesine özellikle dikkat edin.

Bebek cildinde özellikle gün boyu kapalı kalan bölgeler tüm gün nemli bir ortamda bulunabilmektedir. Ayrıca bu bölgeler idrar gibi asidik maddelere maruz kalabilmektedir. Pişiği önleyebilmek için durulanmayan temizleyiciler veya içme suyu ile bebeğinizi yıkayabilirsiniz. Ayrıca koruyucu krem sürmeden önce nazikçe kurulayın.

Çok yüksek güneş koruması

Pediatristler ve dermatologlar 3 yaşından küçük çocukların direkt olarak güneşe maruz kalmamasını tavsiye etmektedir, çünkü bebeklerin cildi UV ışınlarına karşı hassastır. Direkt olarak maruz kalmasalar da gölgelerde dahi cilde nüfuz edebilen uzun UVA ışınlarından korunmak için koruyucu kullanılmalıdır.

Öneriler

Yeni formülü ile ANTHELIOS DERMO-PEDIATRICS SPF 50+ BABY LOTION
 La Roche-Posay Laboratuvarından bebek cildi için çok yüksek güneş koruması. Bebeğinizin cildine optimal koruma sağlarken nemlendirir ve yumuşatır.