bebeğimin hassas cildi

Doğası gereği hassas: Bebek cildi yetişkin cildi gibi değildir.

Önemli nokta: hassas ve keyifli bir banyo için 4 ipucu

Bebeğinizin yıkanması günlük bakım ve hijyen rutininde en önemli adımlardan biridir. Banyo zamanı bebeğinizle yakınlaşmanız ve birlikteliğiniz için özel bir zamandır ve bebeğinizin mutluluğuna katkıda bulunur.

Doğru sıcaklıkta günde 1 banyo

Banyoda su sıcaklığı çok yüksek olursa cilt kuruluğuna, çok soğuk olursa da bebeğinizde rahatsızlığa sebep olabilmektedir; bu sebeple ne çok sıcak ne de çok soğuk olmamalıdır. Bebeğinizi 5-10 dk maksimum 37 derecelik suda yıkayınız.

Bebeğinizin cildine uygun nazik bir temizleyici

Geleneksel sabunun pH değeri yüksektir ve güçlü temizleyici yapısıyla cildin hidrolipidik yapısını bozabilmektedir. Bu sebeple La Roche-Posay Laboratuvarı, LIPIKAR Gel Lavant'ı sunmaktadır. Lipikar Gel Lavant, bebeğinizin cildinin pH'ını korurken nazikçe cildini temizlemektedir.

Öneriler

Çok kuru, atopiye eğilim gösterebilen ciltlerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için formüle edilmiştir. Birkaç damla LIPIKAR Huile Lavante ekleyip bebeğinizin cildini koruyarak banyoya başlayabilirsiniz. Daha sonra bebeğinizin cildini sabun içermeyen ve cildi kurutmadan temizleyen; LIPIKAR Syndet AP+ile temizleyebilirsiniz.

Parmak uçlarınızı kullanın.

Bebeğinizin cildini nazikçe temizleyebilmek ve sürtünmeyi en aza indirmek için parmak uçlarınızı kullanın.

Nazikçe kurulayın.

Bebeğinizi kurularken, temiz bir havlu ile ekstra dikkat ederek boş alan bırakmadan nazikçe okşayarak tüm cildi kurulayın.