bebeğimin hassas cildi

Doğası gereği hassas: Bebek cildi yetişkin cildi gibi değildir.

Atopiye eğilim gösterebilen bebek cildi: bebeğinin bakım rutini nasıl olmalı?

Bir bebeğin cildi atopiye eğilim gösterebilen ise tüm aile günlük hayatında ve duygusal anlamda bundan etkilenebilmektedir. Ebeveynlere yardım edebilmek için ve hayat kalitesini arttırabilmek için La Roche-Posay ailesinin geliştirdiği ürün serisi: LIPIKAR serisi atopiye eğilim gösterebilen ciltlerin ihtiyacını karşılayabilmek için

Dayanılmaz kaşıntılar

Atopiye eğilim, 3 aylık dönemden itibaren gözlenebilen dermatolojik bir durumdur. Bebeklerin genellikle yüz bölgesinde ancak bazen diz,bilek, ve dirseklerde de  gözlenebilmektedir.

Kuru cilt yapısı ve cildin koruyucu bariyerinde meydeana gelen değişiklikler allerjenlerin cilde girişini kolaylaştırmaktadır. Bu alerjenler ciltte kaşıntıya, uyku bozukluklarına, ruh hali değişikliklerine ve sürekli rahatsızlık hissine sebep olabilmektedir.

Çocukların sürekli olarak kaşıntı, ağrı, rahatsızlık hissedip ağlaması, uykusuzluk sorunları anne babaların bu durumda çaresiz hissetmelerine sebep olabilmektedir.

Atopiyle yaşamayı kolaylaştıracak ipuçları

Bu durum zamanla azalmakta olup vakaların %50'sinde 5 yılın sonunda atopi bitmektedir.Sonuç olarak, ebeveynlerin bu durumu nasıl yöneteceklerini ve bebeklerinin gelecekte yaşanabileceklerini önleyebilmek için neler yapmaları gerektiğini bilmeleri gerekmektedir.

Kaşıntıyı ve cilt bozukluklarını önlemek için dermatologlar ve pediatristler genellikle tercihen gece ve lokal olarak kullanılabilen kremler önermektedirler.

Cilt bozuklukları bittiği zaman kullanılan krem yumuşatıcı bir krem ile değiştirilebilir.LIPIKAR Baume AP+ La Roche-Posay Dermatolojik Laboratuvarından atopiye eğilim gösterebilen ciltler için uygun, kaşıntı aralıklarını uzatmaya yardımcı olan formül geliştirilmiştir.

  • Kaşıntıyı anında azaltmaya yardımcı olmaktadır.
  • Niacinamide ve Shea Yağı  içeren formülü ile cilt bariyerini yapılandırılmasına ve korunmasına yardım eder.
  • Mikrobiyom dengesini sağlar.

Bebeğinizin atopiye eğilim gösterebilen cildi için uzun süren rahatlama sağlayan bir ürün bulmanız ve devamlı onu kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca birden fazla ürün veya bakım yöntemi değiştirmenin bir amacı bulunmamaktadır. LIPIKAR Baume AP+ atopiye eğilim gösterebilen ciltlerin öncelikli sorunları hedef almaktadır.

Bebeğinizi banyo yaptırırken özellikle dikkatli olun.

Bebeğinizin cilt bakım rutinini optimize etmek için cilt temizliğine özel önem göstermeniz gerekmektedir.

  • Sabun içermeyen ve nazikçe temizleyen bir temizleyici kullanın: LIPIKAR Syndet AP+ bebeğinizin hassas cildine uygundur.
  • Ilık duş ve banyo için uygundur.
  • Bebeğinizi, banyodan sonraki ilk 10 dk içerisinde temiz bir havlu ile çok dikkat ederek teninde boş alan bırakmadan nazikçe okşayarak kurulayın.