0
laroche-posay.com.tr'ye geri dön
Save your skin

3 yaşından küçük çocuklar direkt olarak güneşe maruz bırakılmamalı

Img_3 yaşından küçük çocuklar direkt olarak güneşe maruz bırakılmamalı

Çocukluk döneminde, cildin güneşin ultraviyole ışınlarına en açık olduğu açıktır. “Güneş sermayesi” çocukluk döneminde hızla tüketilir. Çocuklarda güneş yanığı mutlaka önlenmelidir. Riski en aza indirmek için dermatolog dan tavsiye.

Ebeveynler olarak güneşin tehlikeli etkisinin yeterince farkında mıyız?

Bugünlerde güneşin tehlikeleri konusunda meydada farklı mecralarda birçok bilgilendirme yer alıyor ve farkındalık artmaya başlıyor.

Buna rağmen, yaz sonunda genellikle çoğu çocuğun yüzünde ve omuzlarında güneş yanığı izleri görülebiliyor. Bu her zaman kumsalda güneşe maruz kalmanın bir sonucu olmayabiliyor.  Spor sırasında maruz kalmanın (bisiklet, tenis) sonuçları arasında da yer alabilmektedir.

Ebeveynlere güneşten korunma konusunda hangi bilgiler verilmelidir?

Onlara çocukların cildinin güneşe karşı son derece savunmasız olduğu anlatılmalıdır.

Ten rengi ne kadar açıksa (kızıl, açık tenli), tehlike de o kadar artabilir.  Bu nedenle güneş koruması, yaz aylarında, biraz bulutlu bir gökyüzü olduğunda veya çocuklar hareket ederken bile aynı seviyede olmalıdır. Güneşin gökyüzünde yüksek olduğu zamanlar özellikle tehlikelidir. Yetişkinlik döneminde, çocukken güneşten korunmamanın olumsuz sonuçlarına katlanılabiliyor.

Ebeveynlere güneşten korunma hakkında hangi ipuçları verilebilir?

3 yaşından küçük çocuklar güneşe doğrudan maruz kalmamalıdır.

UV karşıtı bir güneş gözlüğü, geniş kenarlı bir şapka, bir tişört ve açıkta kalan cilt için yüksek korumalı güneş koruyucusu önerilmektedir. Güneş koruyucu, UVA ve UVB ışınlarına karşı etkili olmalı,  yeterli miktarlarda ve her iki saatte bir yeniden uygulanmalıdır. Havalar sıcaksa çocuklarınıza sık sık su içirmelisiniz ve güneşten 11: 00-16: 00 saatleri arasında kaçınmalısınız.

BENİM İÇİN EN İYİ GÜNEŞ KORUMASI

Cildini 3 adımda güneşten koru:

loading : 0,661 sec