GÜNEŞ KORUMASININ KODLARINI ÇÖZMEK
NEDEN ÖNEMLİDİR?

Aşağıdaki makalede bu farklı UV ışınlarının cilt üzerindeki değişen etkilerini (güneş yanığı, yaşlanma belirtileri) ve ayrıca güneş koruması ürünlerindeki etiketleri nasıl anlayacağınızı ve korumayı nasıl seçeceğinizi bulacaksınız. 

SORULARINIZ
CEVAPLARIMIZ

1 quote-marks

Güneş koruyucu SPF nedir?

SPF, "güneş koruyucu faktörü" ifade etmektedir. Güneş koruyucumuzun cildin yanmasına neden olan UVB ışınlarına karşı koruma kabiliyetiyle ilgilidir. Numarası ne kadar büyükse, koruması o kadar yüksektir. Güneşte kaldığınızda, her iki saatte bir en az SPF 30 kullanmanızı öneririz. Tüm vücut için golf topu büyüklüğünde bir miktar gereklidir.


Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

1 quote-marks

Hassas ciltler için en iyi güneş koruması nedir?

Hassas cilt uzmanı La Roche-Posay'in ANTHELIOS serisi gibi hassas ciltlerde bile test edilmiş geniş spektrumlu UVA-UVB koruması tercih edin. Tüm ANTHELIOS ürünleri, hassas ciltlerin görünümünü yatıştırmak için yatıştırıcı La Roche-Posay Termal Su içerir.


Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

1 quote-marks

Bronzlaştırıcılar güneşe karşı koruma sağlayabilir mi?

Kesinlikle hayır! Bronzlaştırıcılar, cildi “renklendirmek” için cildin yüzeyine nüfuz eder. Cildi güneşe karşı koruyacak hiçbir etkiye sahip değildir. Bronzlaştırıcı uygulamasından sonra geniş spektrumlu UVA-UVB güneşe karşı koruyucu kullanarak cildinizi korumaya devam etmeniz gerekir.


Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

1 quote-marks

Yüzümü güneş ışınlarından nasıl korurum?

Güneşe maruz kalmak güneş yanığı oluşması riskinin yanı sıra erken yaşlanma ve cilt rahatsızlığı riski de içerir. Cildin iyi tolere edebileceği güneş ışınları için 11.00 ile 15.00 arasında gölgede kalın; şapka, koruyucu giysiler ve güneş gözlüğü kullanın. Bu önlemlere ek olarak, güneşe maruz kalan bölgelere bol miktarda her 2 saatte bir geniş spektrumlu UVA-UVB güneş koruması ürünü uygulayın.


Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

1 quote-marks

Yüzümü güneşten nasıl korurum?

Erken yaşlanma belirtilerini önlemek için her gün yüz güneş kremi kullanmak önemlidir. Kuru ciltler için rahatlatıcı krem, yağlı ciltler için komedojenik olmayan jel veya krem sürmek istemiyorsanız,ferah bir sprey gibi cildinize en uygun yapıdaki ürünü seçebilirsiniz.


Daha fazla bilgi

Bu size yardımcı oldu mu?

DOĞRU
VEYA YANLIŞ

GÜNEŞ
SİZİ ERKEN YAŞLANDIRABİLİR.

DOĞRU

UVA ışınları, cildin kolajen ve elastin lifleri gibi yapı taşlarını bozabilir. Güneşe maruz kalmak, zamanla kırışıklıkların yanı sıra dolgunluk ve elastikiyet kaybına neden olabilir. UVB ışınları ayrıca lekeli ve düzensiz pigment üretimini harekete geçirerek koyu lekelere ve solgun bir görünüme neden olabilir. Ciltteki bu değişiklikler, dünya genelinde foto yaşlanma olarak bilinir.
Daha Fazlasını Öğren

GÜNEŞ KORUYUCUSUNU BULUTLU HAVALARDA
KULLANMAYA GEREK YOKTUR.

YANLIŞ

Cildiniz, gri ve yağmurlu havalarda bile aşamalı olarak foto yaşlanma izlerinin görülmesine neden olacak UV ışınlarına maruz kalabiliyor. Cildinizi tam anlamıyla korumak için güneş kremini sadece sıcak ve güneşli havalarda değil, her gün tercih etmelisiniz
Daha Fazlasını Öğren

CİLT RAHATSIZLIKLARINDA
ERKEN TEŞHİS ÖNEMLİDİR.

DOĞRU

Cilt rahatsızlıklarında erken teşhis önemlidir. Dermatolojik kontrollerinizde tarama yaptırmak önemlidir, sizin ve sevdiklerinizin cildindeki benleri takip etmek için [CİLDİNİ KORU SAYFASINI] kullanın. Ve tabii ki korunmak için güneş kreminizi tartışmasız her gün kullanın.
Daha Fazlasını Öğren

GÜNEŞ KORUMASININ KODLARINI ÇÖZMEK
NEDEN ÖNEMLİDİR?

Güneşli havalarda ciltteki gelişmelere derinlemesine bakmak için güneşe maruz kalmanın kısa ve uzun dönem etkileri hakkında hızlı bir kılavuz bulacaksınız.

Tüm bu bilgilerin ışığında, sizin ve ailenizin cildini korumak için önerilen en iyi uygulamalarımızı ve özellikle de hassas bir cilde sahipseniz günlük korumanın önemi hakkındaki bilgileri keşfetmeye hazır olacaksınız.

GÜVENLİK
TAAHHÜTLERİMİZ

Uluslararası kozmetik düzenlemelerinin ötesinde standartlar

laroche posay safety commitment product allergy tested model close up

ÜRÜNLERİMİZ
ALERJİ TESTİNDEN GEÇMİŞTİR

Daha Fazla Göster
Bir Ön Koşul = Hipoalerjenik
Tek bir durum tespit edersek, laboratuvara döner yeniden formüle ederiz.
laroche posay safety commitment formula protection product head

ZAMANA KARŞI
FORMÜLÜN KORUNMASI

Daha Fazla Göster
Zaman içerisinde bozulma toleransı ve etkinliği garantilemek için yalnızca gerekli koruyucu içerikleri ve koruyucu ambalajları tercih ediyoruz.
laroche posay safety commitment essential active dose product head

DOĞRU AKTİF DOZDA
SADECE GEREKLİ İÇERİKLERİ BARINDIRIR

Daha Fazla Göster
Dermatolog ve toksikologlarla iş birliği içerisinde geliştirilen ürünlerimiz, doğru aktif dozda sadece gerekli içerikleri barındırır.
laroche posay safety commitment sensitive skin model baby

HASSAS
CİLTLERDE TEST EDİLMİŞTİR

Daha Fazla Göster
Ürünlerimizin toleransı hassas ciltlerde test edilmiştir.

CİLDİNİZİ GÜNEŞTEN NASIL KORUYACAĞINIZ
HAKKINDA TÜM MAKALELERİ GÖRÜN

placeholder

MERCAN AĞARMASI
NEDİR?

Göz atın
placeholder Uva Ve UVB Koruması Hakkında
Bilmeniz Gerekenler
Göz atın

SAYIN
OKUYUCULAR

Burada sunulan bilgiler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir zaman uzman doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir sağlık sorununuz için her zaman yetkili bir sağlık kuruluşuna danışmalısınız.