aknesiz cildim

Akneye eğilim gösteren cilt görünümüyle ilgili daha çok şey keşfet
ve kendini daha rahat hisset

Uyumadan önce akneye eğilim gösteren cildi temizlemek neden önemlidir?

Uyumadan önce cildimizi tamamen temizlemenin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat zaman zaman bunu yapmadan yatağa girdiğimiz doğru. Aşırı yağları ve kirleri temizlemek için makyajınızı günün sonunda düzgün şekilde çıkarmak, özellikle akneye eğilim gösteren bir cilde sahipseniz, önemlidir.

FFS Mag article 30780 : Main article image (Aox-All-Rights-AdobeStock_63303942)

Uyumadan önce akneye eğilim gösteren cildi temizlemek neden önemlidir?

Cildinizin görünümü uyku esnasında kendiliğinden yenilenir, yani cilt bakım ürünlerinize kabiliyetlerini yerine getirmek için mükemmel bir fırsat verir. Bununla birlikte cildinizi düzgün bir şekilde temizlememeniz, gözeneklerin tıkanmasına yol açarak yeni noktaların oluşumuna yol açabilecek sebum fazlalığına sebep olma riskini taşıyabilir.

Gece yapılan temizleme nasıl yeni lekelerin oluşmasına karşı savaşır?

Akşamları yüzünüzü iyice yıkamak, fazladan sebumla mücadeleye yardımcı olur ve gece boyunca gelişme ihtimali olan lekelerin şansını azaltabilir.
Akneye eğilimli yağlı cilde sahip olanlar, kötüleşen lekelere karşı savaşmak için için su bazlı bir nemlendirici kullanmayı tercih etmelidirler. Bununla birlikte, eğer cildiniz normal / karma ise, yağ bazlı bir nemlendirici iyidir - tabii ki aşırı derecede uygulamadığınız takdirde!

Gece temizleme rutinimi neyin takip etmesi gerekir?

Cildi aşırı derecede kurutmamak için temizlikten sonra daima bir nemlendirici kullanın. Akneye eğilimli bir cildiniz varsa, uygun bir nemlendirici kullandığınıza dikkat edin; Akneye eğilimli cilt ile ilgili problemlerle mücadelede maksimum fayda sağlamak için, temizleme ve nemlendirme sonrasında gece uygulayın.
Bununla birlikte, güneş ışığının etkilerine karşı günlük SPF'yi uygulamayı unutmamalısınız.
Bu makale yalnızca genel bilgi amaçlıdır. Diyetinizi değiştirmeden, egzersiz rejimini değiştirmeden veya herhangi bir davranış biçimini başlatmadan önce uzmanlardan / dermatologlardan tavsiye almalısınız.

Bu makale sadece genel bilgi verir.
Rutininizde değişiklik yapacaksanız bir uzman tavsiyesi almalısınız.

|||

Uyguladığınız cilt bakım rutini

TEMİZLEME
Img_TEMİZLEME

Daha fazlasını keşfet

Akneye eğilim gösteren cilt bakımıyla ilgili daha fazlasını keşfedin