aknesiz cildim

Akneye eğilim gösteren cilt görünümüyle ilgili daha çok şey keşfet
ve kendini daha rahat hisset

Siyah nokta nedir?

Yüzünüzün merkezinde, genellikle T-bölgesi olarak bilinen bölgede, burun çevresindeki alanda yoğunlaşan ve yönetilmesi zor olan bazı siyah uçlar. Bu siyah lekeler korkunç duruyor çünkü çok fazla dikkat çekiyorlar. Bu yüzden tam olarak ne olduklarını ve onlarla en iyi şekilde nasıl mücadele edileceğini bilmek önemlidir.

FFS Mag article 30761 : Main article image (Aox-All-Rights-AdobeStock_76033417)

Siyah nokta nedir?

Siyah noktalar ciltte kolayca fark edilir, siyah renkte ve hafifçe şişkin dururlar. İltihaplı olmadıkları için diğer lekelerin aksine dokunulduğunda ağrı hissiyatı yaratmazlar. Aknenin yumuşak bir türü olmasına rağmen, siyah noktalar bazen renkleri ve yüzümüzden kopma isteksizliği nedeniyle bazen diğer lekelere göre daha fazla psikolojik stres yaratabilir! Olumsuz görünümlerinin yanı sıra, siyah uçlar yüz bölgesinden sırt, göğüs, boyun, kollar ve omuzlara sıçrayabilir.

Siyah noktalar ciltte kolayca fark edilir, siyah renkte ve hafifçe şişkin dururlar. Siyah noktalar, renkleri ve yüzümüzü terk etme isteksizliği nedeniyle diğer lekelere göre daha fazla psikolojik stres yaratabilir! Olumsuz görünümlerinin yanı sıra, siyah uçlar yüz bölgesinden sırt, göğüs, boyun, kollar ve omuzlara sıçrayabilir.

Siyah noktalara ne sebep olur?

Siyah noktalar sebum biriktirirler. Sonuç olarak bedenlerimiz, siyah noktaların cildimizde daha fazla ya da daha az yer almasını umursamıyor çünkü bizi hiçbir şekilde tehdit etmiyorlar.

Siyah noktaları azaltmak kesinlikle mümkündür, ancak diğer lekelerden biraz daha uzun sürebilir. Uygulamada sabır çok önemlidir!

Uygulamalar

Hedeflenen içerikler

Salisilik asit içeren yüz yıkama ürünleri, kremler ve jeller kullanılabilir.

Sıradan soyma

Muhtemelen hepimizin inandığı bir başka siyah nokta yanılgısı da, siyah noktanın kirli ciltlerde görüldüğü. Siyah noktalar küçük kir lekelerine benzeyebilir ancak sadece cilt kirli olduğu için oluşmazlar... Bu yüzden yüzünüzü sert sert ovuşturarak yıkamayı bırakın!

Bu bilgilerle, ek olarak biraz sabır ve biraz azimle, siyah noktalarınızın zamanla azalmaya başladığını göreceksiniz.

Bu makale sadece genel bilgi verir.
Rutininizde değişiklik yapacaksanız bir uzman tavsiyesi almalısınız.

|||

Uyguladığınız cilt bakım rutini

TEMİZLEME
Img_TEMİZLEME

Daha fazlasını keşfet

Akneye eğilim gösteren cilt bakımıyla ilgili daha fazlasını keşfedin