aknesiz cildim

Akneye eğilim gösteren cilt görünümüyle ilgili daha çok şey keşfet
ve kendini daha rahat hisset

Salisilik asit nedir?

Bloglar ve cilt bakım forumlarında salisilik asit kelimeleri muazzam miktarda kullanılmaktadır. Salisilik asit, bir cilt bakım ürünü ne kadar popüler olabilirse o kadar popülerdir ve lekeye eğilimli ciltler için ciddi bir üne sahiptir. Hem dermatologlar hem de blog yazarları tarafından adından sıkça bahsedilen salisilik asit, bir çok leke için oldukça etkili olabiliyor. Peki bu iddialar ne kadar doğrudur, herhangi bir yan etkisi var mıdır ve salisilik asit cilt bakımı dünyasındaki ününü hak ediyor mu?

FFS Mag article 307778 : Main article image (Aox-All-Rights-AdobeStock_108406745)

Salisilik asit içeren ürünler neden lekeler üzerinde etkilidir?

Esas olarak asit, birbirine yapışan hücreleri parçalayarak sağlıklı berrak cildi ortaya çıkarır. Siyah noktalar, beyaz noktalar ve diğer lekelerden cildi arındırır. Salisilik asitin çok kuvvetli olmasının nedeni, gözeneklerin derinliklerine nüfuz edebilmesi, cilt yüzeyinin yanı sıra gözenek içlerini de soyabilmesidir. Salisilik asitin tahriş ve kızarıklık karşıtı özellikleri, cildi rahatlatmasının yanısıra kızarıklıkları ve kızgın noktaları yatıştırmada etkili bir bileşen haline getirir.

Salisilik asidin yan etkileri nelerdir?

Salisilik aside karşı cildinizin ciddi bir reaksiyonu olabilir; olduğu anda hemen bir doktora başvurmalısınız.

Olması muhtemel olan şey, ilk uygulamanın ardından, biraz batma hissi, kuru ve kızarmış bir cilt görünümyle karşılaşmanızdır. Cildiniz böyleyken, rahatlama hissi için bakımı azaltmak isteyebilirsiniz, ancak unutmayın ki bu tamamen normaldir.

Hassas ciltlere sahip olanlar, uygulamanın başında sıkça görülen kuruma hissi nedeniyle, salisilik asit içeren ürünlerin kendileri için olmadığını düşünebilirler. Fakat lekelere sahip olanlar için salisilik asit içeren ürünler, en iyi leke avcılarından biridir

Bu makale sadece genel bilgi verir.
Rutininizde değişiklik yapacaksanız bir uzman tavsiyesi almalısınız.

|||

Uyguladığınız cilt bakım rutini

TEMİZLEME
Img_TEMİZLEME

Daha fazlasını keşfet

Akneye eğilim gösteren cilt bakımıyla ilgili daha fazlasını keşfedin