aknesiz cildim

Akneye eğilim gösteren cilt görünümüyle ilgili daha çok şey keşfet
ve kendini daha rahat hisset

Erkeklerin cilt bakımı için 5 basit yol

Açıkçası erkekler de cilt koşullarını, yaşlanmayı, lekeleri ve kızarıklıkları tıpkı kadınlarda olduğu gibi yaşar, bu nedenle de cilt bakım bilgilerinizi iyileştirmek mantıklı olur. Bu basit ipuçları ve püf noktaları ile cildinizi daha iyi korumayı öğrenebilirsiniz.

FFS Mag article 30773 : Main article image (Aox-All-Rights-AdobeStock_72447629)

1 - Yüzünüzü yıkayın

Evet, gerçekten çok basit. Sabah her zaman yüzünüzü yıkayın, bu sadece sizi uyandırmakla kalmaz, aynı zamanda ölü cilt hücrelerinin de vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar. Ölü cilt hücrelerinin birikmesi, cildi donuk gösterir ve hassaslaştırır.

2 - Nemlendirin

Yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirme, ciltteki nemi korumaya yardımcı olur. Ancak doğru ürünü seçtiğinizden emin olun. Erkekler için losyonların çoğunluğu yağ bazlıdır. Bu losyonlar normal cildiniz varsa iyi, kuru cildiniz varsa daha iyidir. Yağlı ciltli olanların ise su bazlı bir nemlendirici tercih etmeleri gerekir.

3 - Bol su için

Vücudunuzu nemli tutun; cildiniz bunun için size teşekkür edecek! Cildiniz en büyük organınızdır, sağlıklı beslenmek ve nemli kalmasını sağlamanız, vücudunuzun cildinize ihtiyaç duyduğu her şeyi sunması için donanımlı olduğu anlamına gelir.

4 - Retinol içeren bir krem kullanın

Yaşlanma ile ilgilenen kişiler için, cilt bakım kitinize retinol içeren bir krem ekleyin. Retinol cilt hücrelerinin daha etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olur ve istenmeyen kırışıklıkları veya lekeleri ortadan kaldırmaya yardımcı olan kollajen üretimini teşvik eder. Gün boyunca Retinol kullanıyorsanız, UVA ve UVB ışınlarına karşı koruma sağlayan yüksek SPF özellikli bir güneş koruyucusu ile birlikte kullandığınızdan emin olun.

5 - Jiletinizi dikkatli seçin

Hayır, en ucuzuna ya da en çok bıçağı olana yönelmeyin, cildinize göre uyarlanmış bir jilet seçin. Jiletini haftada birkaç kez kullanan çoğu erkek için, ciltte kızarıklık ya da hassasiyet yaratmayan bir jilet tercih etmek önemlidir. Cildinizin hassasiyetini ve sakalınızın yoğunluğunu göz önünde bulundurun. Jilet yanmasından muzdaripseniz, tahriş ve kızarma ile mücadele için tıraştan sonra yatıştırıcı bir sprey kullanmayı deneyin. Termal su veya losyonlar, hassas cildin tıraş sonrası yaşayabileceği rahatsızlık hissini hafifletecektir.

Bu makale sadece genel bilgi verir.
Rutininizde değişiklik yapacaksanız bir uzman tavsiyesi almalısınız.

|||

Uyguladığınız cilt bakım rutini

TEMİZLEME
Img_TEMİZLEME

Daha fazlasını keşfet

Akneye eğilim gösteren cilt bakımıyla ilgili daha fazlasını keşfedin