aknesiz cildim

Akneye eğilim gösteren cilt görünümüyle ilgili daha çok şey keşfet
ve kendini daha rahat hisset

Cilt ve beden sağlığı için en iyi süper gıdalar

Hangi gıdalar cildiniz ve sağlığınız için iyidir?

FFS Mag article 30759 : Main article image (Aox-All-Rights-AdobeStock_111774535)

Cildinizi beslemek:

Bir ihtimal, süper gıdaları duymuş olabilirsiniz. Vücudunuz için süper fayda sağlayan gıdaların moda terimi haline geldi. Süper gıda çılgınlığı için bazılarımız lahana için cipsleri, Hindistan cevizi suyu için ise kolaları terk etti. Bazı yiyeceklerin sağlık üzerindeki etkileri çokça belgelenmiş olsa da, süper gıdaların cildimiz üzerindeki olumlu etkileri kısa bir süre önce bilinmeye başladı.

Hangi gıdalar cildim için iyidir?

Cilt diyetini hiç duydunuz mu? Süper gıdalar kesinlikle hayatınızın bir parçası olmalıdır!

'Süper gıda', faydalarla dolu gıdaları tanımlamak için sağlık ve refah alanlarında ortaya çıkan bir tabirdir. Süper gıdalar arasında normalde antioksidanlar, vitaminler ve mineraller içeren sağlıklı besinler sayılır. Antioksidanlar hastalıkları önleyebilir, buna karşın vitaminler kardiyovasküler sisteme yardımcı olur, kemiklerin sağlıklı kalmasını sağlar ve bağışıklık sistemimizi güçlendirir.

Havuçlar A vitamini için mükemmel bir kaynaktır. A vitamini, cildin dış tabakasındaki hücrelerin birikmesini önleyerek leke oluşmasını gidermek için iyidir. Hücrelerin aşırı üretilmesi ölü hücrelerin ve sebumun gözenekleri bloke etmesine neden olabilir. Diyetinize havuç ekleyerek optimal A vitamini seviyesine ulaşmanızı sağlamaya yardımcı olun. Su teresinde A vitamininin yanı sıra C vitamini de bulunur. C vitamini, büyüme ve onarım için gerekli olduğu için vücudunuzda önemlidir.

Hangi gıdalar sağlığım için iyidir?

Kale, belki de süper gıdaların en popüleri, fitobesin içerir -bitkilerde bulunan sağlıklı bir madde-. Somon da bir süper gıdadır! Vücutta kendiliğinden üretilemeyen ve eklem ağrısına yardımcı olan omega-3 yağ asitleri içerir. Yumurtalar, diyetlerinde kalorileri kesmek ya da daha sağlıklı bir kahvaltıya sahip olmak isteyenler için mükemmel bir süper gıdadır. Yumurta, kabaca 6 gram protein içerir ve sadece 72 kaloridir. Artı, yumurta inanılmaz derecede çok yönlüdür ve hatta yeni aşçıların bile yemeklere dahil etmeleri kolaydır.

Diğer meyvelerden farklı olarak, avokadolar karbonhidratlardan ziyade sağlıklı yağlar yönünden zengindir (evet, yağlar sağlıklı olabilir!). Ayrıca çok özeldir çünkü 20 farklı mineral ve vitamin; K, C ve E vitaminleri içerirler. Bu meyvelerin ek bir yararı, herhangi bir kolestrol içermemesi ve doymuş yağ oranlarının düşük olmasıdır.

Bu süper gıdalar, içten ve dışardan muhteşem hissetmenize yardımcı olacaktır. Geniş kapsamlı sağlık ve cilt avantajlarıyla, süper gıdalar içinizde iyi hissetmenizi ve dışınızda iyi görünmenizi sağlayabilir...

Bu makale sadece genel bilgi verir.
Rutininizde değişiklik yapacaksanız bir uzman tavsiyesi almalısınız.

|||

Uyguladığınız cilt bakım rutini

TEMİZLEME
Img_TEMİZLEME

Daha fazlasını keşfet

Akneye eğilim gösteren cilt bakımıyla ilgili daha fazlasını keşfedin