aknesiz cildim

Akneye eğilim gösteren cilt görünümüyle ilgili daha çok şey keşfet
ve kendini daha rahat hisset

Cilt lekelerim, ilkbahar ve yaz aylarında neden kötüleşiyor?

İlkbahar ve yaz, daha uzun günlerin ve geç gün batımlarının, sahildeki barbekülerin ve açık havanın keyfini çıkarmanın zamanıdır, ancak aynı zamanda, terli ciltlerin ve lekelerin de zamanı olabilir. Sıcak havalar ve açık hava, akneye eğilimli cilt görünümünü tetikleyebilir ve cildin yağlı olmasına sebep olabilir. Bu yaz cildinize en iyi şekilde bakım uygulamak için ipuçlarını ve püf noktalarını okumaya devam edin.

FFS Mag article 30776 : Main article image (LP50109)

Cilt lekelerim, ilkbahar ve yaz aylarında neden kötüleşiyor?

Yaygın bir yanlış bilgi, terin cildi lekeye eğilimli olmasına neden olmasıdır. Aslında zararlı olan fazla yağ, kir ve cildin gözeneklerini tıkayan ter kombinasyonudur.
Yaz mevsiminde lekelerin kötüye gitmesinin bir başka nedeni, güneşin cildi üzerinde bulunan keratolitik etkisidir. Bu nedenle, ciltte leke oluşumlarını önlemek için yaz aylarında cildinize dikkat etmeniz önemlidir.

Yaz aylarında cilt bakımı

Temizlemek:

Sıcak aylarda temizlik çok önemlidir. Ter, makyaj ve yağın ciltten arındırılması, gözenekleri tıkamamalarını ve yeni lekeler oluşturmalarını eengeller. Effaclar Jel, yağlı cilt ve kusurları göz önünde tutularak formüle edilmiştir. Jeli, temiz ve arınmış bir his için sabah ve akşam kullanın. Bu sizi her yaz mevsimi için mükemmel bir şekilde hazırlar. Jel, tazeliği sağlamak ve aşırı sebumu kontrol etmek için köpük haline getirilir ve cilde masaj yapılır.

Tonlama:

Yaz aylarında bir tonlayıcı kullanmak gözeneklerin boyutundan ve parlaklığın endişe duyan kişiler için iyi bir fikirdir, lekeye eğilimli cilt sahipleri bunu çok iyi bilir. Bu yüzden parlama karşıtı ve gözenek sıkılaştırıcı özellikli bir ürünün tercih edilmesi faydalıdır.

Doğru kapatıcıyı seçmek:

Cildinizin nefes almasını sağlamak için yaz aylarında hafif bir bazdan vazgeçmeyin. Daha ağır formüller gözenekleri tıkayabilir ve ciltte leke oluşumuna sebep olabilir. Bu nedenle renkli bir nemlendirici veya BB kremi tercih edin.

Nemlendirme:

Yaz olduğu için nemlendiriciyi atlamayın! Effaclar Mat, parlaklığın arttığı ciltlerde sebumun yanı sıra nemin ve parlaklığın etkilerini kontrol altına almaya çalıştığı için ideal bir ürün. Matlaştırıcı etkisi, yazın parlaklıktan şikayet eden ciltler için çok uygunken, kapalı gözeneklerden yakınanlara sağladığı yağsız görünümüyle de tam anlamıyla aranan ürün. Siyah nokta ve parlaklık ile ilgili şikayetçi olanlar için ise, Effaclar K (+) aşırı sebum belirtileri ile savaştığı için ihtiyaç duyulan üründür.

Son olarak, lekelerden şikayetçi olanlar Effaclar DUO (+) kullanmalıdır. Lekeli cilde sahip olanlar için bu efsanevi ürün, salisilik asit ve LHA içerir. EFFACLAR DUO (+) ürününün aynı zamanda SPF30 korumalı tipi de var. Bu, cildinizi hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı korur ve her cilt tipi için uygundur.

Bu süre boyunca cildinizi güneşe maruz bırakırsanız, en iyi koruma için her 2 saatte bir SPF 50 koruması uygulamanız gerekir.
Yaz, kesinlikle tadını çıkarmanız gereken bir zamandır ve lekelenmeye eğilimli ciltlerin sizi üzmemesi gerekir. Sadece cildinize dikkatli baktığınızdan emin olun; cildinize dair endişelerinizi unuttuğunuzu göreceksiniz!

Bu makale sadece genel bilgi verir.
Rutininizde değişiklik yapacaksanız bir uzman tavsiyesi almalısınız.

|||

Uyguladığınız cilt bakım rutini

TEMİZLEME
Img_TEMİZLEME

Daha fazlasını keşfet

Akneye eğilim gösteren cilt bakımıyla ilgili daha fazlasını keşfedin