aknesiz cildim

Akneye eğilim gösteren cilt görünümüyle ilgili daha çok şey keşfet
ve kendini daha rahat hisset

Bir etkinlikten önce lekelere karşı nasıl savaşırsınız?

En iyi arkadaşının düğününden önceki gece, titizlikle aylarca planladığı gece. Siz nikah şahidisiniz ve alnınızın tam ortasında kocaman bir leke ortaya çıktı. Büyük bir olaydan önce bir özgüven krizinden kaçınmak için ipuçlarımızı takip edin ve böyle tatsızlıkların gününüzü mahvetmesine izin vermeyin.

FFS Mag article 30777 : Main article image (Aox-All-Rights-AdobeStock_85937260)

1. Stresinizi masajla giderin

Cildinize masaj yapmak için zaman ayırın. Omuzlarınız veya ayaklarınız değil, uyarıcı bir yüz masajı. Büyük bir olaydan önce sahip olduğunuz kaygıyı hafifletmeye yardımcı olacaktır. Hormonlarınız dengesiz olduğunda, stres hormonu olan kortizol bu gerginliklere neden olabilir. Büyük bir olayın stresine rağmen cildinizi olduğu gibi zihninizi de rahatlatmayı unutmayın.

2. Gece bakımları

Genellikle sabah cilt bakım rutinine odaklanıyorsanız, akşam rutininize de odaklanmaya başlayın. Cildimiz uyku esnasında canlı görünüm kazanır. Bu nedenle yatmadan önce ürünleri uygulayarak, cildinize ürünleri emmek içi bütün geceyi vererek ona yardım edin.

3. Lekeleri hedefleyin

Programınızda büyük bir olay varsa, özgüveninizie zarar verecek herhangi bir şey istemezsiniz. Bakımına gerek duyan herhangi bir leke varsa, salisilik asit ve LHA içeren ürünler kullanın. Bu ürünler cildinizden kir ve pürüzleri arındıracak, gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Böylece daha güzel bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

4. Kirli ciltten kaçının

Birçoğunuz kirli cilt tecrübesi ile karşı karşıyayız: Cildiniz parlak, yağlı görünebilir ve dokunulduğunda yapışkan bir his verebilir. Ayrıca cildinizin nefes alamadığı hissine kapılıyor olabilirsiniz... Şu anda, sebo düzenleyici bir maske kullanmak cildi sebumdan arındırması ve gözeneklerin temizlenmesi için en iyi çözüm olarak görülüyor! Ama bu hızlı kuruyan sebum emilim maskeleri çok agresif olabilir ve bir cilt buna karşı bir bağışıklık reaksiyonu oluşturabilir. Cilt kendisini bu agresif saldırıdan korumak için aşırı sebum üretmeye başlar: Buna "sebum rebound etkisi" denir. Cilt, işin sonunda eskisinden daha kötü ve daha yağlı olabilir!

5. Her şey gözlerde biter

Göz çevrenizdeki bakıma dikkat edin; çoğu kişinin sizde fark ettiği ilk şey budur. Niasinamide içeren göz çevresi bakım ürünleri koyu halkaların görünümünü azaltır ve aydınlık bir görünüm sağlar. Bu, büyük bir olaydan önce uykusuz kalanlar için özellikle önemlidir.

Bu makale sadece genel bilgi verir.
Rutininizde değişiklik yapacaksanız bir uzman tavsiyesi almalısınız.

|||

Uyguladığınız cilt bakım rutini

TEMİZLEME
Img_TEMİZLEME

Daha fazlasını keşfet

Akneye eğilim gösteren cilt bakımıyla ilgili daha fazlasını keşfedin