aknesiz cildim

Akneye eğilim gösteren cilt görünümüyle ilgili daha çok şey keşfet
ve kendini daha rahat hisset

Akneye eğilimli cilt görünümüyle savaşmak neden uzun sürüyor?

Ne yazık ki akneye eğilimli cilt görünümü için hızlı bir çözüm yolu olmayabiliyor. Ne kadar çok istersek isteyelim, akneye eğilimli cilt görünümünden hızlı bir şekilde kaçamayız. Peki profesyonel destek aylarca alınsa ve kremler haftalarca özenle uygulansa bile akneye eğilimli cilt görünümüne karşı savaşmak neden bu kadar uzun sürüyor?

FFS Mag article 30783 : Main article image (Aox-All-Rights-AdobeStock_93896085)

Yanlış sebepler buluyoruz

Her şeyden önce akneye eğilimli cilt probleminin çözümünün çok zor olmasının bir takım faktörlerden kaynaklandığını anlamak önemlidir. Diğer cilt problemlerinin veya normal hastalıkların aksine, akneli cilt görünümüne neyin sebep olduğunun test edilmesi zordur.
Diyet, yaşam tarzı, dengesiz hormonlar, aşırı sebum üretimi ve kötü alışkanlıklar akneye eğilimli cilt problemine neden olabilecek değişkenler arasında. Nedenini saptadığımızda akneye eğilimli cilt problemi için uygun çözüm yolunu seçmek daha kolaydır, ancak listenin daraltılması biraz zaman alabilir!
Bir cilt günlüğü tutarak, sorununuzun nedeninin belirlenmesi için gereken süreyi kısaltmayı deneyin. Cildinizin patlama yaşadığı "kötü" günleri not edin ve o günkü yediğiniz yemeği, kullandığınız ürünleri, neler yaptığınızı, cildinize neyin yardım ettiğini veya zarar verdiğini belirleyin. Patlama günlerinde belirli bir gıdayı yiyorsanız, özel makyaj yaparken veya belirli bir etkinlik yaptığınızı görebiliyorsanız, sorunun kökünü kazanmak daha kolay olacaktır.

Yanlış uygulama yapıyoruz

Akneye eğilimli cilt görünümümüzün sebebini saptamaya yönelik yolculuğumuza yanlış bakım yöntemlerinden başlayabiliriz, bu da aslında mevcut lekelerimizi daha da kötüleştirebilir.
Farklı uygulamalar gerektiren farklı leke türleri vardır. Hatayı yanlış yerde aramak, lekelerin daha uzun süre kalıcı olmasına ve hatta daha da kötüleşmesine sebep olabilir. Bakım rutininize başladıktan sonra cildiniz hala rahatsız oluyorsa, en iyi tercih bir doktora danışmaktır. Böylece cildinize zarar vermeyeceğinizden emin olursunuz.

Akneye eğilimli cilt görünümü için kesin bir çözüm yolu olmasını ummak

Akneye eğilimli cilt görünümünün kesin bir çözüm yolu olmadığını öğrenmek genellikle şaşırtıcı ve korkutucudur, bu bizi lekelerimizin asla gitmeyeceği düşüncesine inandırabilir. Akneye eğilimli cilt görünümünün çözümü tam anlamıyla mümkün olmamakla birlikte, belirtiler devam eden rutinle başarıyla idare edilebilir, çünkü doğru uygulamayı yapmak kesinlikle doğru bir yoldur.

Bu makale sadece genel bilgi verir.
Rutininizde değişiklik yapacaksanız bir uzman tavsiyesi almalısınız.

|||

Uyguladığınız cilt bakım rutini

TEMİZLEME
Img_TEMİZLEME

Daha fazlasını keşfet

Akneye eğilim gösteren cilt bakımıyla ilgili daha fazlasını keşfedin