aknesiz cildim

Akneye eğilim gösteren cilt görünümüyle ilgili daha çok şey keşfet
ve kendini daha rahat hisset

Akneye eğilimli cildinizi, yıl boyunca UV ışınlarından nasıl korursunuz?

Bir çok kişi zararlı UV ışınlarının cilt için iyi olmadığını biliyor, ancak yine de güneşten korunmanın zor olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte, UV ışınları sadece güneşli günlerde ortaya çıkmadığı için cildinizi bütün yıl boyunca korumalısınız. Akneye eğilimli cilde sahip olanlar güneş ışığına karşı daha dikkatli olmalılar, çünkü ciltleri diğer insanlardan daha hassas olabliliyor. BeauSynergy Beauty Clinic'in cilt bakım uzmanı Sarah Fuller, bazı ürünlerin cildin ışığa duyarlılığını artırdığı için akneye eğilimli cilt görünümüne sebep olduğunu, bu yüzden daha temkinli olması gerektiğini hatırlatıyor. Böylece, cildinizi her gün güneşin zararlı ışınlarından daha iyi korumak için size yardımcı olacak üç kolay ipucundan bahsedelim.

FFS Mag article 30781 : Main article image (Aox-All-Rights-AdobeStock_106373409)

Vücudu güneşe maruz bırakmayan kıyafetler tercih edin

Basitçe, cildinizi UV ışınlarına maruz bırakmaktan kaçınmak için daha iyi bir yol yoktur. Bu yüzden bir şapka takmanın ve sokağın gölgesindeki tarafında yürümeye başlamanın vakti geldi.

Yüksek faktörlü güneş koruyucunuzu her gün kullanın

Cildin etkili şekilde korunmasına yönelik ikinci adım, cildinizin türünüze göre tüm yıl boyunca yüksek SPF korumalı (minimum 30) bir güneş kremi kullanmanız. Güneş kremlerini deniz kenarından başka yerde kullanma alışkanlığından kurtulmak zor. Ancak acı gerçek, güneşin cildimizi her geçen gün etkiliyor olduğu. Bu nedenle de her gün korunması gerekiyor. Ve unutmayın ki, güneş kreminin verimli olması için düzenli olarak uygulanması gerekir (ideali her saat yenilemek).

Doğru gıdaları tüketin

"Antioksidanlar ve A, C ve D vitamini içeren gıdalar içeren dengeli bir diyet, cildin UV ışınlarına karşı savunmasını artırabilir" diyor Sarah Fuller.

Bu makale sadece genel bilgi verir.
Rutininizde değişiklik yapacaksanız bir uzman tavsiyesi almalısınız.

|||

Uyguladığınız cilt bakım rutini

TEMİZLEME
Img_TEMİZLEME

Daha fazlasını keşfet

Akneye eğilim gösteren cilt bakımıyla ilgili daha fazlasını keşfedin