aknesiz cildim

Akneye eğilim gösteren cilt görünümüyle ilgili daha çok şey keşfet
ve kendini daha rahat hisset

Akneye eğilim gösteren ciltlerde en iyi sabah bakım rutini

Akneye eğilim gösteren ciltlerin bakımında etkili bir yöntem bir çoğumuz için uzun süreli ve sabırla uygulanması gereken bir rutin olur. Akneye eğilim gösteren ciltlerin bakımı için pek çok ürün kullanılması ve elde edilen sonuçlardan memnun kalınmaması kişileri bezdirebilir. Dermatolog Dr. Tabi Leslie'ye göre anahtar kelime "az ve öz" yaklaşımına göre çok sayıda ürün kullanmak yerine etkili ve az sayıda  ürün kullanmak daha iyi sonuç verebilir.

FFS Mag article 30779 : Main article image (GettyImages-78432727)

Sabah bakım rutinimizi neden önemsemeliyiz?

Pek çoğumuz sabah bakım rutinimizde cildimize pek çok farklı ürünü uygulamanın daha "güçlü" bir etki yaratacağını düşünüyoruz. Bir de üzerine makyaj yaptığımızda cildimizin yüzeyinde katmanlar halinde aşırı ürün kullanmış oluyoruz. Ayrıca  cildimizi hassasiyet ve kızarıklığa eğilimli hale getirebiliyoruz.
Sabah yapılan  bir bakım rutini kuruluk ve tahrişe de neden olabiliyor. Dr. Leslie' ye göre; "sağlıklı bir cilt görünümü elde etmenin anahtarı hassas ciltler için uygun az ve öz ürün kullanmak." Eğer akneye eğilimli bir cilde sahipseniz, sabah bakım rutini olarak cildinizi temizleyecek, cilt tonunuzu eşitleyecek ve bütün bunların yanında cildinizi nemlendirecek ürünler kullanmanız yeterli olacaktır.

Sabah bakımında hangi ürünler tercih edilmelidir?

La Roche-Posay Effaclar Arındırıcı Temizleme Jeli

Aşırı sebumun azaltılması ve lekelere yol açan kirliliklerin giderilmesi için çalışır. Sebum her cilt için çok önemlidir; cildin yüzeyindeki su kaybını azaltır ve cildi bakterilerden korur. Bununla birlikte, fazla bir sebum, cildi yağlı hale getirebilir ve sonunda lekeye eğilimli cildi daha problemli hale getirebilir. Effaclar Temizleme Jeli, köpüren dokusuyla cildi temizleyerek cildi kurutmadan bu sorunu çözer.

La Roche-Posay Effaclar Tonik

Bu ürünler yatıştırıcı termal suyun ve içeriklerin birleşimi ile üretilmiştir. Termal su hassas ciltler için muhteşem bir içeriktir. Yatıştırıcı özelliği sayesinde cildi yatıştırmaya yardımcı olur. Termal su  rahatsızlık hissini yatıştırmaya yardımcıdır. Effaclar Tonik, akneye eğilimli ciltlerdeki gözenekleri arındırarak tıkanmasını engellemeye ve gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur. LHA içeren formülü, gözeneklerin görünümünü azaltma konusunda destekleyicidir.

La Roche-Posay Effaclar Duo [+]

Effaclar Duo (+) akneye eğilimli ciltlerde gözenekleri arındırır. Tıkanmış gözeneklere sahip ciltlerde, tıkanan gözenek siyah noktaya dönüşebilir. Effaclar Duo (+), Sabah bakımınızda gözenekleri arındırır. Effaclar Duo (+) cilt kusurlarının görünümünü azaltmaya yardımcı olur. tıkalı gözenekleri açarak cilde arınmış hissettirir. Makyaj bazı için çok uygundur.

Bu makale sadece genel bilgi verir.
Rutininizde değişiklik yapacaksanız bir uzman tavsiyesi almalısınız.

|||

Uyguladığınız cilt bakım rutini

TEMİZLEME
Img_TEMİZLEME

Daha fazlasını keşfet

Akneye eğilim gösteren cilt bakımıyla ilgili daha fazlasını keşfedin