aknesiz cildim

Akneye eğilim gösteren cilt görünümüyle ilgili daha çok şey keşfet
ve kendini daha rahat hisset

Akneye eğilim gösteren cilt ve makyaj

FFS Mag article 30723 : Main article image (LP50107)

Makyaj: Dost mu Düşman mı?

Boyalı bir dünyada yaşıyoruz. Dergi kapakları, filmler ve müzik videoları mükemmelliği ortaya çıkarır: kırpılmış, parlak ve rötuşlanmış, tanınanın ötesine giden bir 'mükemmellik'. Böyle bir dünyada, akneye eğilim gösteren cilt sahiplerine gün ışığında lekelerle karşı karşıya kaldıklarında, ilk içgüdüsü nedir? diye sorulduğunda cevap şu olur: "Kapatıcı, baz, pudra... cildimi saklamak için her şey!"

Makyaj ve akneye eğilim gösteren cilt: Sevgi-nefret ilişkisi

Bir yandan makyaj anında sonuç vereceğini taahhüt ederken, öte yandan, dermatologlar (ve anneler!) çoğunlukla akneye eğilimli cilt görünümünü şiddetlendirebilen makyaj malzemelerini çocuklardan uzak tutar. Evet, ağır makyaj üzerine uygulanan tabaka bu lekeleri maskeleyecektir, ancak cildin maske takmış gibi görünmesini sağlayacaktır! Ve bugünün gençleri, sahte olmak isteyen en son şeydir. Seçtiğiniz formül ne olursa olsun, birkaç temel prensibe sadık kalın:

Yağsız ve komedojenik olmayan dokular arkadaşınızdır.
Çok fazla tabakaya katlanmayın, nefes alması için cildinize alan bırakın
Uygulamadan önce ellerinizi yıkayın ve makyaj fırçalarını düzenli olarak temizleyin
Makyajınızı günün sonunda tamamen temizleyin

Düzensizliği düzeltmenin duygusal faydaları

Dermatologlar, gözle görünür cilt koşullarının, hastalarının yaşam kalitelerini etkileyebileceğinin üzülerek farkındalar. Yakın zamanda yapılan bir araştırma renklendirilmiş formüllerin akneli cildin kişiler üzerindeki yükünü hafiflettiğini kanıtlamıştır.
Araştırmacılar, bir aylık düzeltici makyaj kullanımından önce ve sonra görünür cilt koşullarının etkisini değerlendirmek için bir yaşam kalitesi ölçüm aracı kullandı. Sonuçlar ise beklentileri tamamen aştı: Düzeltici makyaj, yaşam kalitesini %20'den daha fazla arttırdı!

Son olarak, renklendirilmiş bakımlarla, anında sonucun tadını çıkarın!

1 Acne, anxiety, depression and suicide in teenagers: a cross-sectional survey of New Zealand secondary school students. J Paediatr Child Health. 2006 Dec;42(12):793-6.
Purvis D1, Robinson E, Merry S, Watson P.
The psychological and emotional impact of acne and the effect of treatment with isotretinoin. Br J Dermatol 1999;140:273-82.
Kellett SC, Gawkrodger DJ.

Bu makale sadece genel bilgi verir.
Rutininizde değişiklik yapacaksanız bir uzman tavsiyesi almalısınız.

|||

Uyguladığınız cilt bakım rutini

TEMİZLEME
Img_TEMİZLEME

Daha fazlasını keşfet

BAKIM
Img_BAKIM

Daha fazlasını keşfet

Akneye eğilim gösteren cilt bakımıyla ilgili daha fazlasını keşfedin