aknesiz cildim

Akneye eğilim gösteren cilt görünümüyle ilgili daha çok şey keşfet
ve kendini daha rahat hisset

Akneye eğilim gösteren cildi soymak

Akneye eğilim gösteren cilde sahip olmakla ilgili pek çok sinir bozucu şeyden biri de, birbirleriyle çelişen birçok peeling yöntemiyle ilgili tavsiyelerdir. Akneye eğilim gösteren cildinizi ovalama ve fırçalama gibi yöntemler olmadan, uygun şekilde soymanız gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin…

FFS Mag article 307778 : Main article image (Aox-All-Rights-AdobeStock_108406745)

Soyma işleminde yapılmaması gerekenler

Cildi fazla soymak sık görülen bir problemdir. Hepimiz, cildimizi daha sert ya da olması gerekenden daha sık temizlediğimizde cildin daha temiz olduğunu düşündüğümüz için hatalıyız. Yanlış. Çok yanlış! Cildimize faydalı olmamasının dışında, cildi fazla soymak cildi kurutabilir ve kızarıklıklara yol açabilir. Cildinizin aşırı derecede kurulaştığını hissettiğinizde derhal soyma işlemini bitirin ve nazik olun. Nazik olmak, akneye eğilimli cildin unutulmaması gereken önemli kurallarındandır. öteki türlü cilt hassasiyeti artırabilir. 

Akne eğilimli cilt için doğru soyucuyu seçmek

Fırça ya da sert başka bir cisim yerine, hassas ciltte tahriş hissi yaratmayan Effaclar Astringent Lotion kullanabilirsiniz. Bu losyon, LHA içeren formülü sayesinde akneye eğilimli ciltleri nazikçe arındırır ve kirleri temizler.

Soyma işleminden sonra hangi ürünleri kullanmalıyım?

Akneye eğilimli cildinizi soymadan sonra nemlendirmek önemlidir. Soyma işlemi cildinizi inanılmaz derecede kurutabilir ve bu sebeple cilt, kurumayı dengelemek için fazla sebum üretebilir. Bir nemlendirici kullanmak, soyma sonrası cildinizi yeniden nemlendirmek için mükemmel bir yoldur.
Soyma işlemini Effaclar DUO (+) ile takip edin. Effaclar DUO (+) aynı zamanda gözenekleri temizler ve cilt  lekelerine karşı savaşır

Soyma işlemi doğruysa kolaydır!

Bu makale sadece genel bilgi verir.
Rutininizde değişiklik yapacaksanız bir uzman tavsiyesi almalısınız.

|||

Uyguladığınız cilt bakım rutini

TEMİZLEME
Img_TEMİZLEME

Daha fazlasını keşfet

Akneye eğilim gösteren cilt bakımıyla ilgili daha fazlasını keşfedin