aknesiz cildim

Akneye eğilim gösteren cilt görünümüyle ilgili daha çok şey keşfet
ve kendini daha rahat hisset

Akneye Eğilim Gösteren Cildin Gerçek Psikolojik Etkisi

Akneye eğilim gösteren cilt problemi çoğunlukla hepimizin hayatı boyunca başına gelen bir sorun olabilmektedir. Önceden zararsız olduğu öne sürülse de git gide, dermatologlar, kişilerin özgüvenleri ve özsaygılarındaki sonuçları fark etmeye başladılar.

FFS Mag article 30742 : Main article image (LP16718)

Dermatolog Dr. Philppe Beaulieu “Özellikle ergenlik çağlarında, insanın en savunmasız olduğu dönemlerde saldırıya geçiyor. Ergenlik dönemi kişinin kim olduğunu anlaması ve yaşıtlarıyla ilişki kurduğu bir dönem olup akneye eğilim gösteren cilt problemi bu dönemi olumsuz etkilemektedir. Bu durum tehlikeli değildir ancak gencin kendi cildinden rahatsız olmasına neden olmaktadır. Kişinin hem özsaygısı hem de öz imajı olumsuz etkilenir.” diye durumu açıklamaktadır.

Birçok araştırmada da bu durum desteklenmekte olup akneye eğilim gösteren cilt görünümüne sahip kişilerin huzursuzluk ve depresyonla karşı karşıya kaldığı ve kendilerini daha az beğendikleri olabilir. Hatta bu durum kişinin okul ve iş hayatını bile etkileyebilmektedir.

Akneye eğilim gösteren cilt görünümü, siz 18’inize bastığınızda mucizevi bir şekilde durmadığı için etkileri de yıllar boyu sürebilmektedir! Yetişkin hayatının getirdiği yorgunluk ve sorunlarla birlikte çoğu kişi bakımını bırakıp sessizce acı çekebilmektedir; çünkü akneye eğilim gösteren cilt görünümünün psikolojik etkileri yeterince önemsenmemektedir.

“Yeni biri kapıdan içeri girdiğinde ilk söylediğim şey, yardım isteyerek ve kendi başlarına hareket etmeyerek en önemli olan ilk adımı attıklarıdır. Biz bir takım olarak daha temiz bir cilt görünümü kazanmak için çalışırız. İşte bu benim işimin yapılmaya değer olduğunun göstergesi!”

Bu makale sadece genel bilgi verir.
Rutininizde değişiklik yapacaksanız bir uzman tavsiyesi almalısınız.

|||

Uyguladığınız cilt bakım rutini

TEMİZLEME
Img_TEMİZLEME

Daha fazlasını keşfet

Akneye eğilim gösteren cilt bakımıyla ilgili daha fazlasını keşfedin