aknesiz cildim

Ergenlerin büyük bir kısmı akneye eğilimli cilt problemi yaşıyor.

Sen de başarabilirsin !

\\SRV-PUBLIC-2015\Applications\Site-LRP-Inter-V4\Maquettes\online\includeV4\images-dyn\freefromspots2\

Şehir hayatında akneye eğilim gösterebilen cilt: zararlı güneş ışınları, stres ve kirlilik neden yeni güzellik düşmanlarıdır?

Aşırı gerginlik, uyku bozuklukları ve aynı anda birden fazla işin yapılmaya çalışılması insanların alışkın oldukları yorgun yüzlere ve aynada görülen donuk ciltlere sebep olabilir. Şehir kirliliğinin akneye eğilim gösterebilen ciltlerde problemleri arttırabileceğini biliyor muydunuz? Burada sigara, güneş ve stresin oluşturduğu, cildinize arkadaş canlısı olmayan etmenler hakkındaki bilgiler ve cildin doğal yapısını korumak ve akneye eğilim gösterebilen cilt görünümünü azaltmak için bazı ipuçları bulabilirsin!

\\SRV-PUBLIC-2015\Applications\Site-LRP-Inter-V4\Maquettes\online\includeV4\images-dyn\freefromspots2\mag\ffs2_mag_acne_city.jpg

Şehir Hayatındaki Zararlı Parçacıklar Cildinize Nüfuz Edebilir

Cilt görünümündeki bozukluklarının en önemli sebeplerinden biri kirliliktir. Küçük partiküller cilt koruma duvarının zorlayabilir ve tahrişe sebep olabilir. Bu faktörler zincirleme bir reaksiyonu tetikleyebilir, bu oluşum cilt yüzeyinde bir bozulma başlatıp epidermisin kalınlaşmasına sebep olabilir  ve siyah nokta olarak görünmeye başlayabilir.

Önemli nokta: Siyah noktalar kötü görünür ve sonrasında yüzünüzde izler bırakabilirler.

Bugünlerde herkes kirliliğin tehlikesi hakkında konuşuyor gibi görünüyor ama hangi tip bir bakımla bunlardan korunabileceğimiz söylenmiyor.

Tam Tersini Düşünseniz De Güneşin Zararlı Işınlarına Maruz Kalmak Akneye Eğiliml Gösterebilen Cilt Görünümüne Sebep Olabilir!

UV ışınları da başka bir güzellik düşmanı olabiliyor. Aslında efsaneye göre akneye eğilim gösterebilen ciltlerde güneş ışınlarının kurtarıcı olduğu söylenmektedir. Ancak bu yanlış! Cilt çok kısa zamanda güneş ışınları sebebiyle koyulaşabilir ama güneş ışınları aslında cildin yağ dengesini bozabilir.

Önemli nokta: Güneş cildi siyah noktaya eğilimli bir hale getirebilir.

Cilt UV ışınlarından korunmalıdır. Peki, ilk adım nedir? Geniş-spektrumlu UV koruması demek UVA ve UVB korumasını içermek demektir. Cilt için geniş spektrumlu UV koruması sağlayan, yağsız, komodojenik olmayan ürünler kullanılmalıdır.

Stres Akneye Eğilim Gösterebilen Ciltleri Çok Daha Kötü Etkileyebiliyor

Uzun çalışma saatleri, sınavlar ve proje teslimleri, sıkı rekabet ortamı… Cildinin bu yoğunluktan nasıl etkilendiğini hiç fark ettiniz mi? Yalnız değilsin, bilimsel araştırmalar fazla stresle akneye eğilim gösterebilen cilt  arasında bağlantı olduğunu kanıtlamıştır. (1) .

En temel nokta? Evet hayal görmüyorsun,stres gerçekten de akneye eğilim gösterebilen cilt görünümünü tetikleyen önemli bir faktör. Şehir hayatına baktığımızda ise çözüm herkesin stresten uzak durabilmek için kendi yolunu belirlemesi ve uygulaması gerekiyor. Bazıları arkadaşlarıyla takılmayı, bazıları spor yapmayı, bazıları da bilgisayar ekranından uzak durmayı yeterli bulabiliyor! Kendine zaman ayırdığından emin ol, cildin sana teşekkür edecektir!

1 Acta Derm Venereol. 2007;87(2):135-9. Study of psychological stress, sebum production and acne vulgaris in adolescents. Yosipovitch G, Tang M, Dawn AG, Chen M, Goh CL, Huak Y, Seng LF.

Bu makale sadece genel bilgi verir.
Rutininizde değişiklik yapacaksanız bir uzman tavsiyesi almalısınız.

32876
|||

Uyguladığınız cilt bakım rutini

TEMİZLEME

Daha fazlasını keşfet

Akneye eğilim gösteren cilt bakımıyla ilgili daha fazlasını keşfedin