aknesiz cildim

Ergenlerin büyük bir kısmı akneye eğilimli cilt problemi yaşıyor.

Sen de başarabilirsin !

\\SRV-PUBLIC-2015\Applications\Site-LRP-Inter-V4\Maquettes\online\includeV4\images-dyn\freefromspots2\

Akneye eğilim gösteren ciltler için bakım önerileri ve çözümler

Söz konusu akneye eğilim gösteren cilt olduğunda, herkesin aklında sadece bir soru vardır: Lekelere karşı nasıl savaşırız? Dermatologlarımızdan Dr. Philippe Beaulieu genel görünümü düzeltme ve lekelerin görünümünü azaltma hakkında uzman görüşlerini paylaştı.

Akneye Eğilim Gösteren Cildin Bakımı? Bakım Rutinine Bağlı Kal

Akneye eğilim gösteren cildin bakımındaki en hızlı yol nedir?

Kısa süreli akneye eğilim gösteren cildin bakımı için birçok kişi kliniğe geldiğinde, onların neden bu kadar hızlı davranmak istediklerini kesinlikle anlayabiliyorum. Gerçekçi olmak gerekirse sonucu görmek saatlerden çok haftalar alabilir ve bağlılık (tutarlılık) temiz cildin anahtarıdır. Ama kişilerin sadece bir kısmı gerçekten bakım rutinlerine bağlı kalıyor: en iyi niyetleriyle başlıyorlar sonra bir şeyler kısa sürede değişmediğinde inançlarını yitiriyorlar. Ve bu akneye eğilim gösteren cilt probleminin nasıl galip geldiğini gösteriyor.

Dermotologlar lekelere karşı hangi yöntemleri tercih ediyorlar?

Akneye eğilimli cilt için en etkili ve doğru bakım önerisini dermatologlar bilirler. Akneye eğilimli cilt probleminin şiddetine göre uygun ürünler....

Siyah noktalar tıkanmış gözeneklerin belirtilerinden biridir. Eğer cilde iyi bakılmaz ise akneye eğilimli bir cilt görünümüne dönüşme ihtimali vardır. Uygun pH değerine sahip temizleyiciler ve nemlendiriciler kullanılması uygundur. Makyaj uygulanacaksa, gözenekleri tıkamayan “komedojenik olmayan” formüller tercih edilmelidir. Ciltte tahriş karşıtı olan ürünler kullanılabilir. Cildi aşırı yıkamak veya sık peeling yapmak cildi tahriş edeceği için önerilmez.  Cilde sert temizleyiciler uygulamamak gerekir. . Ayrıca gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı tonik kullanımı da önemlidir.Gözeneklere nüfuz eden temizleyicilerle cildi düzenli olarak temizlemek ve siyah nokta karşıtı kremler kullanmak gerekir. Cilt dokusunu yumuşatan, gözenekleri sıkılaştıran ve siyah nokta oluşumunun tekrarlamasını önlemeye yardımcı bakım kremlerinden destek alınmalıdır.

Öncelikle cildi doğru ürünlerle günde iki kere temizlemek büyük önem taşır. Bu ürünler cilt pH’ına uyumlu olmalıdır. Yağlı ve akneye eğilimli hassas ciltlerde yağ üretimi fazla olduğu için gözenekler tıkalı olabilir, cilt nefes alamayabilir ve gri, mat bir görünümdedir. Yağlı cilt parlar ve bu parlak görünümü azaltmak için ise bu cilt tipine sahip kişiler devamlı pudra kullanma ihtiyacı duyarlar; fakat bunun yerine ciltteki sebumu düzenleyen ve nem dengesini koruyan kremler olması gerekir.
Cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Optimal bakım için nemlendirme önemlidir. Güneş koruyucu kullanımı ihmal edilmemelidir. Bazı kişiler güneş koruyucuların yağlı olduğu ve gözenekleri tıkadığı konusunda endişe duyabiliyor. UV ışınları akneye eğilimli cilter  ve koyu lekelerin görünümü için iyi gelmeyebilir.  Bu yüzden matlaştırıcı ve komedojenik olmayan günlük güneş koruyucuları tercih edin. Akneye eğilimli cilt probleminiz ile ilgili uzman tavsiyesi almak üzere mutlaka dermatologunuza danışınız.

Sabırlılığın erdem olduğunu söylüyorsunuz. Ama sonuçları arttırmak için yapabileceğimiz hiçbir şey yok mu?

pH dengeleyici sabun içermeyen temizleyiciler ve nemlendiriciler kullanılabilir . Makyaj söz konusu olduğunda, gözenekleri tıkamayan komodojenik olmayan formüllere bakılmalı.

Bu makale sadece genel bilgi verir.
Rutininizde değişiklik yapacaksanız bir uzman tavsiyesi almalısınız.

32876
|||

Uyguladığınız cilt bakım rutini

TEMİZLEME

Daha fazlasını keşfet

BAKIM

Daha fazlasını keşfet

MAKYAJ

Daha fazlasını keşfet

Akneye eğilim gösteren cilt bakımıyla ilgili daha fazlasını keşfedin