Üyelik

Hala laroche-posay.com.tr üyesi değil misiniz?

Şifremi hatırlat
Şifrenizi hatırlatan yazıya ulaşmak için bize mail adresinizi bildirin

Email adresim

Hassas ciltlere daha iyi bir yaşam

Durum

Ali, cildinde yağlanma ve kabuklanma ilk olarak nasıl ortaya çıktı?

Kırmızı pullar geçen sene ortaya çıktı. Başlangıçta, yüzümün sadece bir kısmını etkiledi ama hızlıca saç derimin sınırlarına ulaştı ve kepek oluşturmaya başladı. Bu durum artık benim için bir sorun haline gelmişti.

Belirtiler

Semptomları nelerdi?

Saçımın kenarlarında, çenemde, burun ve alın kenarlarında küçük kırmızı pullar vardı. Gerçekten çok rahatsız ediciydi. Hatta bazı bölgelerde deri soyuluyor ve kaşınıyordu. Açıkçası bununla yaşamak zordu ve moralim çok bozuluyordu. Geçen yaz sorun biraz geriledi ama sonbaharda tekrar ortaya çıktı. Aynı zamanda stresli zamanlarda cildimin daha da kötüleştiğini fark ettim ve bir dermatoloğa başvurmaya karar verdim.

Çözüm

Dermatoloğun ne önerdi?

Seboreik dermatiti ilk defa dermatoloğumdan duymuştum. Ondan kurtulmak için, ilk olarak yüzüme uygun bir temizleyici ve saçım için bu soruna özel olarak tasarlanmış bir şampuan kullanmamı önerdi. Aynı zamanda, sorunlu bölgelere uygulamam için mantar önleyici ilaç ve bütün yüzüme hergün sürmem için dermo-kozmetik bir krem de yazdı. Sonuç anında belirdi ve çok çabuk bir iyileşme fark ettim. Birkaç hafta sonra sorunlu benekler küçülmüştü ve salgılar eskisi kadar şiddetli değildi. Sonucun devam etmesi için, seboreik dermatite karşı etkili bir krem kullanmaya devam ediyorum.

loading : 0,702 sec