Hassas ciltlere daha iyi bir yaşam

İNFO ATOPİ

La Roche-Posay'in sözü

Dermatologlarla İşbirliği
La Roche-Posay, 30 yılı aşkın bir süredir dünya çapında dermatologlar ile birlikte ihtiyaçları olan cilt bakım ve makyaj ürünlerini geliştirmek için çalışmaktadır. La Roche-Posay, dermatologların edindikleri rolleri (eğitici atölyeler, cilt kanseri tanıma günleri, eğitim vb.) aktiviteleri destekler.


Aileler ile İşbirliği

  • Çocukların ve yetişkinlerin katıldığı atopi atölye çalışmaları ya da nemlendirici uygulama eğitimleri gibi eğitici aktiviteleri destekleyerek bu problemin ve uygun bakım yöntemlerinin daha iyi anlaşılmasına yardım ediyoruz. Şu an 23 ülkede 80 okul ile aileleri bilinçlendirmek için çalışıyoruz. Öğretici aktivitelerin temel amacı kişilerin tecrübelerini, bilgilerini ve uzmanlıklarını birbirleri ile paylaşması ve problem ile daha iyi mücadele etmelerini sağlamaktır.
  • 2011 yılında çeşitli ülkelerde cilt problemlerine yönelik dernekler ile ortaklıklar geliştirilmiştir.

Örneğin Kanada'da, (çocukların %25'inin egzama olduğu ülke)  "100 Families" projesiyle aileler deneyimlerini sosyal medyadan birbirleriyle paylaşmaktadır.

Araştırmalar

  • Doktorlardan oluşan bir ekip 26 ülkedeki tüketicilerin katılımıyla çalışmalar yapmaya yoğunlaşmıştır.
  • La Roche-Posay Vakfı, 1995 yılındaki kuruluşundan bu yana, dermatoloji alanına 131 burs ödülü ile destek olmuştur.

Atopi Atölye Çalışmaları

Ailelere destek olmak için atopi atölye çalışmaları

Atopi atölye çalışması atopi problemi olan yetişkin ve çocuklar için hastanelerde düzenlenen bir eğitim programıdır. Günlük hayatta problemi daha kolay yönetebilmeleri ve aşırı tepki göstermelerini önlemek için hemşire, doktor ya da psikologlar önderliğinde yürütülmektedir.


Böylece kişiler, yaşam kalitelerini geliştirmek ve kendilerine olan güveni artırmak için sahip oldukları imkanların farkına varırlar. Kişiler, çevrelerindeki kişilerden gelen tepkilere göre rahatsızlıklarını dile getiriyorlar, kaşıntı hissini azaltmak için doğru olan refleksi öğreniyorlar, problemi ve bakımı daha iyi anlıyorlar.
Problemi ehlileştirdikçe onunla beraber yaşamayı daha iyi öğreniyorlar.

Atopi atölye çalışması ile problemli kişilere kendileri gibi insanlarla tanışabilme imkanı veriliyor. Tecrübelerini ve sıkıntılarını paylaşıp hem birbirlerine destek oluyorlar hem de medikal uzmanlarla konuşma imkanı ediniyorlar. Burası insanların dışlanma ve soyutlanma hissinden kurtulacakları muhteşem bir yer!

Dünyada 80 Atopi okulu

Lipikar, kuru ve atopiye eğilimli ciltlere özel seri

Atopiye eğilimli cildinize uygun Lipikar kıvamını seçin

Size en uygun LIPIKAR ürünü hangisi?

BEBEKLER

Baume AP+ ve Syndet AP+ veya Huile Lavante ürünlerine odaklanabilirsiniz.

ÇOCUKLAR / YETİŞKİNLER


Bakım
Kaşıntı ya da aşırı cilt kuruluğu olan durumlarda, Baume AP+ cilt bariyerini yapılandırmaya, kaşıntı ve kuruluk karşıtı etki göstermeye yardımcı olur.
Temizleme
Tercihinize göre krem ya da hafif dokudaki temizleme ürünlerini seçebilirsiniz.
Syndet AP+ veya Huille Lavante en iyi seçeneklerden biridir.

Atopiye eğilimli ciltlerin bakımında 25 yıllık tecrübe

Yetişkin ve çocuklardaki kuru cilt sorununa, 25 yıl önce geliştirilmiş ve etkisi birçok klinik araştırma ile kanıtlanmış olan Lipikar serisi ile çözüm sunuyoruz.
Size en çok uyan ürünü keşfedin.

Önceliklerimiz: Tolerans ve Etkinlik


Tolerans konusunda ödün vermeyiz.
Lipikar ürünleri dermatolojik kontrol altında test edilmiştir.

 

 

 

 

 

loading : 0,171 sec